اخبار روز

رسانه عبری: اظهارات وزیر کابینه درباره بمباران اتمی غزه گاف نیست یک رویکرد است

رسانه عبری: اظهارات وزیر کابینه درباره بمباران اتمی غزه گاف نیست یک رویکرد است

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه عبری خبرگزاری برگزیده های ایران، روزنامه هاارتص در گزارشی در این رابطه فاش کرد، اظهاراتی که عمیخای الیاهو (عضو حزب عوتسما یهودیت به رهبری ایتمار بن گویر) در مورد استفاده از بمب هسته‌ای علیه نوار غزه به عنوان یکی از گزینه‌های مقابله با این منطقه یک گاف نبوده بلکه درچارچوب برنامه‌ها و رویکردهای کابینه راستگرای افراطی قرار دارد.

به نوشته این رسانه عبری زبان، مشکلی که این اظهارات ایجاد کرد صرفا برای دیپلماسی عمومی نبوده بلکه این واقعیت و حقیقتی اسرائیلی است.

به اعتقاد نویسنده این گزارش، راستگرایان افراطی در اسرائیل واقعا به انجام این کار ایمان داشته و به دنبال تحقق آن هستند.

او در این زمینه افزود: این یک گاف نبوده است، الیاهو که با رادیو کول براما گفتگوی می‌کرد تاکید کرد که غیر نظامی و بی گناهی در نوار غزه وجود ندارد.

فقط او این سخن را نگفت بلکه “یتسحاق کرویزر” عضو کنست و هم حزبی الیاهو نیز در گفتگو با رادیو ارتش اسرائیل گفته بود: نوار غزه را باید با خاک یکسان کرد، باید برای همه مردم غزه یک حکم صادر کرد و آن حکم مرگ است، باید نوار غزه را از صحنه روزگار محو کنیم، هیچ بیگناهی در آنجا وجود ندارد.

به نوشته هاارتص: بخش عمده‌ای از کابینه اسرائیل امروز از این خط مشی پیروی می‌کنند، از بتسلئیل سموتریچ گرفته تا بن گویر، سیمحا روتمن، اوریت ستروک، آوی ماعوز، تسفی سوکوت و لیمور سون هان هارمیلیخ همگی همین افکار را دارند.

نتانیاهو هم یک راه‌حل نیست بلکه بخشی از مشکل محسوب می‌شود، او به راستگرایی افراطی مشروعیت بخشید و طی سال‌های یکه در قدرت حضور داشت اسرائیل افراطی تر از هر زمان دیگری شده است.

کنعانی: تهدید وزیر رژیم صهیونیستی به استفاده از بمب اتم زنگ هشداری برای همه جهانیان است
توصیه عجیب آمریکا به اسرائیل: از بمب‌های کوچکتری برای کشتار مردم استفاده کنید
واکنش امیرعبداللهیان به تهدید استفاده از بمب اتمی توسط وزیر صهیونیستی
واکنش‌ مقامات اسرائیلی به درخواست وزیر صهیونیست در استفاده از بمب اتم علیه غزه

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا