سلامت

سن امید به زندگی ایرانیان افزایش یافت؟

سن امید به زندگی ایرانیان افزایش یافت؟

به گزارش برگزیده، معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به افزایش سن امید به زندگی در زنان و مردان ایرانی، در عین حال با تاکید بر برنامه‌های جوانی جمعیت و همچنین افزایش موالید در برخی استان‌ها،گفت: به دنبال افزایش کدهای ملی هستیم.

 دکتر حسین فرشیدی – معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی- در نشست خبری که به مناسبت دهه فجر در وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار کرد: روزهای بسیار زیبایی است؛ اما در این روزها باید یاد و خاطره تمام کسانی که زحمت کشیدند تا امروز با افتخار در جمهوری اسلامی ایران با امنیت زندگی کنیم، در حالی که در برخی نقاط جهان جنگ و خونریزی و آتش افروزی وجود دارد را گرامی داریم.

ایسنا نوشت: وی افزود: ما اگر کاری می‌خواهیم انجام دهیم باید بدانیم که کارهایمان چه ثمره‌ای داشته و برای آیندگان چه برنامه‌ای داریم؟ ما سعی می‌کنیم هیچ برنامه‌ای را آغاز نکنیم که آینده‌ای نداشته باشد. یکی از شاخص‌های اصلی حوزه بهداشت که سازمان‌های‌ بین‌المللی بر آن تاکید دارند، «سالم» زیستن است؛ این درحالیست که برای تامین «رفاه» بسیار تلاش کردیم اما هدف را که زندگی انسان‌های سالم است را فراموش کردیم و در نتیجه مسائلی همچون آلودگی هوا و … وجود دارند که آسیب‌های بسیاری به همراه داشتند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: میزان تولد زنده در سال ۱۴۰۱ حدود ۸.۳ هزار تولد زنده داشتیم و این یک افتخار است و تمام مدیران در این زمینه تلاش کردند. همچنین امید به زندگی در زنان ۷۸.۵ در سال ۱۴۰۱ و در آقایان ۷۶.۲ درصد بوده است.

وی افزود: در سال ۱۴۰۲ برنامه‌های بسیار مهمی داشتیم که از جمله آن‌ها جوانی جمعیت بود و چند روز پیش نیز طرح هادیان زندگی اجرایی شد که ما به دنبال افزایش کدهای ملی هستیم. آخر هفته گذشته در سفر ریاست جمهوری در هرمزگان بودیم و موالید آنجا نسبت به سال گذشته ۱.۵ تا ۲ درصد افزایش داشته و قطعا در سایر نقاط کشور هم این روند افزایشی وجود داشته است.

۴۷۴۷

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا