سلامت

سه نکته مهم درباره تغذیه بیماران مبتلا به سرطان

سه نکته مهم درباره تغذیه بیماران مبتلا به سرطان

حامد محمدی، تغذیه را دارای سه نقش عمده برای درمان بیماران مبتلا به سرطان برشمرد و گفت: اولین نکته‌، حمایت از بیماران مبتلا به سرطان به منظور پیشگیری از کاهش وزن و پیشگیری از عوارض درمان مانند تهوع، استفراغ و عوارض گوارشی است که با کمک تغذیه، بیمار را تحت کنترل قرار دهند تا خیلی دچار عوارض تغذیه‌ای ناشی از شیمی درمانی، رادیوتراپی یا جراحی نشود.

وی افزود: نکته دوم در خصوص تغذیه بیماران مبتلا به سرطان، در مورد بیمارانی است که سرطان آنها درمان شده و می‌خواهیم بدانیم که نوع تغذیه چه نقشی در جلوگیری از عود مجدد بیماری دارد.

محمدی ادامه داد: بسته به نوع سرطان بیمار، تغذیه و رژیم غذایی خاص خودش را دارد تا بتوان از عود مجدد این بیماری پیشگیری کرد.

این متخصص تغذیه بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران تاکید کرد: نکته سوم در خصوص تغذیه بیماران مبتلا به سرطان، مربوط به افراد و خویشاوندان درجه اول این تیپ بیماران است.

وی افزود: در بسیاری از سرطان‌ها خصوصاً در سرطان‌های وابسته به هورمون مانند سرطان سینه معمولاً این نگرانی را در خصوص افراد خانواده داریم که آیا سایر اعضای خانواده هم ممکن است به این بیماری مبتلا شوند و آیا با کنترل تغذیه می‌شود خطر ابتلای بقیه افراد خانواده را کمتر کرد یا خیر که قطعاً پاسخ مثبت است و حتماً رژیم‌های غذایی مخصوص در مورد بازماندگان این بیماران هم می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد که خطر ابتلاء به بیماری را کاهش دهد.

بیشتر بخوانید:

اگر می‌خواهید آلزایمر نگیرید و سرطان را دور بزنید از این ادویه استفاده کنید

معجزه چای سبز؛ به جای آنتی بیوتیک چای بنوشید

۲۳۳۲۳۶

مجله خبری برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا