چهارمحال و بختیاری

شناسایی ۳ کرونایی جدید در چهارمحال و بختیاری/ وضعیت ۹ شهرستان همچنان آبی است

به گزارش برگزیده های ایران از شهرکرد، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، سید راشد جزایری امروز گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۶۱ بیمار با علایم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشته‌اند که از این تعداد ۲۸ بیمار با علایم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند.

رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری ادامه داد: طی ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۹ نفر از مراجعه‌کنندگان در بخش سرپایی و ۳ نفر از بستری‌شدگان مشکوک به کووید_۱۹ در مراکز بیمارستانی استان، مثبت قطعی اعلام شد.

وی افزود: هم اکنون ۵۵ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۳۰ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تایید بیماریشان هستند.

جزایری خاطرنشان کرد: خوشبختانه طی ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلا به بیماری کووید_۱۹ در استان گزارش نشد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری کماکان ۱۷۵۹ نفر می باشد.

وی اظهار داشت: هم اکنون ۵ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

به جز بروجن، بقیه شهرستان‌های استان در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند

جزایری ادامه داد: هم اکنون به لحاظ شیوع بیماری کرونا شهرستان بروجن در وضعیت زرد و شهرستان‌های اردل، بن، سامان، فارسان، شهرکرد، لردگان، کوهرنگ، کیار و خانمیرزا در وضعیت آبی هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد اظهارداشت: در حال حاضر انجام واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی مؤثرترین راه مقابله با بیماری کرونا است.

وی افزود: کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی، شروع موج ششم بیماری کرونا، تهدید جدی سلامتی و جان خود و عزیزمان را در پی خواهد داشت.

جزایری خاطرنشان کرد: وضعیت شیوع بیماری کرونا بسیار شکننده است و هرگونه واکسن‌هراسی و عادی‌انگاری موجب افزایش موارد ابتلا و فوتی‌های ناشی از کرونا می شود.

وی تصریح کرد: همچنان توجه به سه نکته رعایت بهداشت دست‌ها، تنفس و رعایت فاصله اجتماعی مؤثر‌ترین راه مقابله با بیماری کووید_۱۹ محسوب می‌شود.

انتهای پیام/۳۳۳۹


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا