آذربایجان غربی

طرح مدیریت سکوی هوشمند کرونا در آذربایجان‌غربی/ لزوم پایش مرزهای استان

به گزارش برگزیده های ایران از ارومیه، به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان‌غربی علی مصطفوی در نشست ستاد مقابله با کرونا در آذربایجان‌غربی، اظهار داشت:طرح مدیریت سکوی هوشمند کرونا از نیمه آذرماه جاری در استان اجرا می‌شود که در قالب آن، مدارک مربوط به واکسیناسیون و آخرین تست پی سی آر افراد مختلف در دسترس خواهد بود.

وی با بیان اینکه بنیان اجرای این طرح مهم در مدیریت و مقابله با شیوع ویروس کرونا، سامانه sdms.moi.ir  است تصریح کرد: هر شهروند در این سامانه یک پروفایل داشته و صاحب یک کد کیوآر بوده و وضعیت آخرین آزمایش پی سی آر و واکسیناسیون در آن ثبت شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی ادامه داد: در مرحله نخست اجرای این طرح، کارکنان ادارات در ورودی دستگاه‌های اجرایی باید مدارک لازم در این سامانه را ارائه دهند تا وضعیت واکسیناسیون این افراد در معرض دید عموم قرار گیرد.

مصطفوی تصریح کرد: پس از آن، در نوبت‌های بعدی، مراجعان به ادارات، اصناف در گروه‌های صنفی مختلف و رانندگان خودروهای شهری نیز در قالب این طرح، باید اطلاعات خود را برای ارائه یا دریافت خدمت در دسترس داشته باشند.

وی با قدردانی از رعایت پروتکل‌های بهداشتی در آذربایجان‌غربی و کمک به پیشرفت واکسیناسیون، بیان کرد: البته رعایت این شیوه نامه‌ها در هفته‌های اخیر کمتر شده که امیدواریم مردم در این خصوص توجه ویژه‌ای داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه تزریق واکسن نیمی از مسیر مقابله با شیوع کروناست، گفت: رعایت پروتکل‌ها هم ۵۰ درصد دیگر در این مسیر است که باید همه اهتمام ویژه‌ای در این خصوص داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به شیوع سویه جدید ویروس کرونا در کشورهای مختلف دنیا، افزود: مسئولان دخیل باید کنترل مرزها و مبادی ورودی را در دستور کار جدی خود قرار دهند.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا