سیاسی

طعنه سنگین به ثروت میلیاردی صادق محصولی /گوشت ۴۵۰ هزارتومانی برای قارون‌های سیاسی مهم نیست

طعنه سنگین به ثروت میلیاردی صادق محصولی /گوشت ۴۵۰ هزارتومانی برای قارون‌های سیاسی مهم نیست

بخش‌های مهم سخنان حقیقت‌پور را در ادامه بخوانید:

*‌ متاسفانه به دلیل محدودیت‌های اقتصادی، معیشت مردم به خطر افتاده و تنش در جامعه شدت گرفته است. باید اذعان کرد که گرانی‌ها بنیان خانواده‌ها را تهدید می‌کند و آسیب‌های اجتماعی، طلاق و … پررنگ می‌شود. شرح این شرایط نشان می‌دهد، مردم گرفتاری را به معنای واقعی تجربه می‌کنند که این اصلا زیبنده نظام اسلامی نیست.

تصمیم‌گیری به دست کسانی افتاده که فاقد تخصص و تجربه هستند

*‌ ایران دارای ظرفیت‌های بسیار ممتازی است که با آن می‌توان هم از بحران خلاص شد هم به رشد اقتصادی رسید تا از این طریق آرامش لازم به لایه‌های مختلف جامعه تزریق شود اما متاسفانه مدیرانی قرار است شرایط را مدیریت کنند که به طور آشکار و غیرقابل انکاری کارآمدی لازم را جهت استفاده از ظرفیت‌های موجود در کشور برای بهبود معاش مردم ندارند. در واقع در این مقطع زمانی تصمیم‌گیری به دست کسانی افتاده است که فاقد تخصص و تجربه لازم هستند و به همین دلیل نمی‌توانند فعالیتی توام با کارآمدی داشته باشند. این در شرایطی است که همه جناح‌های مختلف سیاسی افرادی را دارند که می‌توانند کشور را از این دشواری‌ها نجات بدهند.

تهدیدات امنیتی مهاجران افغان برای ایران به روایت یک نماینده /مساله تعارف بردار نیست /صدور کارت ملی برای چند میلیون اتباع خارجی به صلاح کشور است؟

سعید جلیلی و علی باقری بر سر برجام تقسیم کار کرده اند /بگویید چرا دولت رئیسی دلار ۳۰ هزار تومانی را ۵۱ هزار تومان کرد؟

*‌ امروز مردم برای تهیه دارو مشکل دارند، برای رفتن به مطب مشکل دارند، حالا اگر افرادی به بیماری‌های خاص مبتلا شوند، گرفتاری‌شان اظهرمن‌الشمس می‌شود. چون داروها به راحتی پیدا نمی‌شود و اگر هم پیدا شود، پول کلانی می‌خواهد. من گزارشی خواندم که حکایت از آمار بالای مهاجرت پزشکان و پرستاران داشت. چرا باید کسانی که میلیاردها تومان برای تحصیل‌شان هزینه شده است تا دکتر و پرستار شوند، به دلیل نبود امکانات باید از کشور بروند؟ این اگر خسارت عظیم نیست، پس چیست؟ این به هیچ وجه زیبنده ما و مملکت نیست.

فقط ۷ درصد مصوبات مجلس یازدهم به اقتصاد و معیشت ربط داشت

*‌ مجلس یازدهم در حالی ماه‌های پایانی خود را سپری می‌کند که فقط ۷ درصد مصوباتش به اقتصاد و معیشت ربط دارد که همه می‌دانند، این آمار با هیچ متر و معیاری برای کم کردن دغدغه‌های معیشتی مردم کافی نیست. در واقع رفع مشکل معیشت نیازمند تدابیر اصولی و بنیانی است. یعنی نمایندگان باید قانون‌هایی را برای کوتاه کردن مانع‌های اقتصادی تعبیه کنند تا اصلاح معاش مردم محقق شود. یادمان نرود بر اساس آموزه‌های مکتب انسان‌ساز حضرت علی (ع) مسئولین موظف هستند، همه شرایط و امکانات رفاه مردم را فراهم کنند.

*‌ دولت این روزها به طور انکارناپذیری ناکارآمد است؛ این در حالی است که با شعار کاهش گرانی‌ها از مردم رای گرفتند. دولتی قرار است مشکلات مردم را کم کند که به وضوح به لحاظ نیروی انسانی در بخش مدیریتی ضعف‌های زیادی دارد. دولت طبیعتا باید بهترین ظرفیت‌های نیروی انسانی را دعوت به کار کند.

تصمیمات دولت توسط ۵ چهره دانشگاهی تایید شود تا خیالمان راحت باشد!

*‌ دستور و تصمیم‌های لحظه‌ای در این کشور باید ممنوع باشد؛ یعنی هر تصمیمی که رییس جمهوری، معاون رییس جمهوری، وزیر فلان وزارتخانه یا معاون بهمان ارگان اتخاذ کرد، باید توسط ۵ چهره دانشگاهی تایید شوند تا تصمیم‌هایی حکیمانه گرفته شود و خیالمان راحت باشد که طرح ابلاغی برای گره‌گشایی مناسب است.

آدم سیاسی میلیاردر و تریلیاردر چرا باید به فکر معیشت مردم باشد؟

*‌ گروهی روی کار هستند که اولویت‌های ذهنی‌شان با چیزی که دغدغه مردم است، زمین تا آسمان فرق دارد. یعنی اصلا برای‌شان مهم نیست که مردم در چه وضعیتی گیر کرده‌اند و موضوع‌هایی را پیگیری می‌کنند که برای جامعه کمترین اهمیتی ندارد. در واقع گوشت ۴۵۰ هزارتومانی برای قارون‌های سیاسی مهم نیست زیرا به قدری پول دارند که درکی از گرانی‌ها ندارند. واقعا این سوال وجود دارد که چرا باید آدم سیاسی که میلیاردر و تریلیاردر است، به فکر معیشت مردم باشد، در حالی که به راحتی می‌تواند گوشت ۴۵۰ هزارتومانی بخرد؟ در واقع همین قارون‌های سیاسی یکی از دلایل اوضاع بد اقتصادی فعلی هستند.

۲۷۲۱۸

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا