اخبار ورزشی

عبداللهی: ملی‌پوشان می‌توانند خوشرنگ‌ترین مدال‌ها را بگیرند/ می‌توانیم برای سهمیه قاره‌ای روی حسینی حساب کنیم

عبداللهی: ملی‌پوشان می‌توانند خوشرنگ‌ترین مدال‌ها را بگیرند/ می‌توانیم برای سهمیه قاره‌ای روی حسینی حساب کنیم

– اخبار ورزشی –

فرزاد عبداللهی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری برگزیده های ایران، در خصوص حضورش به عنوان سرمربی تیم لبنان در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو اظهار داشت: به عنوان مربی باشگاهی به لبنان آمدم. رئیس فدراسیون لبنان انسان بسیار بزرگی است و همیشه حمایت کرده است. وقتی دید از جان مایه گذاشتم و سطح بازیکنان این کشور واقعاً تفاوت کرده است، قرار شد در بازی‌های آسیایی و مرحله سوم گرندپری بازیکنان این کشور را هدایت کنم.

وی افزود: اینجا برخلاف ایران تمرینات ملی برگزار نمی‌شود و بازیکنان در باشگاه‌ها تمرین می‌کنند. شرایط لبنان با کشورهای دیگر فرق می‌کند و بازیکنان برای اعزام هزینه هتل و پرواز را خودش می‌دهند و دولت به بازیکنی که قهرمان جهان شود هم پاداشی پرداخت نمی‌کند. به همین دلیل برانگیختگی و انگیزه بسیار پایین است و مسلماً باید بیشتر از مربیان دیگر برای حفظ بازیکنان تلاش کنم. 

سرمربی تیم ملی تکواندو لبنان در خصوص روند پیشرفت بازیکنان گفت: وقتی به لبنان آمدم این کشور اصلاً بازیکنی برای گرندپری نداشت، اما در حال حاضر سه بازیکن گرندپری داریم. در کشورهای اسلامی تنها رشته‌ای بودیم که برای این کشور مدال گرفتیم و موفق به کسب یک مدال نقره و دو برنز شدیم. قرار است در بازی‌های آسیایی با سه ورزشکار دختر و سه ورزشکار پسر شرکت کنیم و پس از پایان این مسابقات نیز سه بازیکن ما در گرندپری شرکت کنند. 

عبداللهی سرمربی تیم ملی تکواندو لبنان در هانگژو شد

عبداللهی تصریح کرد: در مسابقات قهرمانی جهان اکثر بازیکنان در مرحله یک چهارم و یک هشتم باختند. بازیکن ۵۳ کیلوگرم ما پای سکو در حالی که یک راند را برده بود به بازیکن مصر باخت، اما همین بازیکن را در تورنمنت لبنان شکست داد. فشار روانی مسابقات جهانی باعث شد نتواند این بازی را ببرد. دیگر بازیکن ما در بخش بانوان به تکواندوکار چین تایپه باخت که مدال نقره جهان را گرفت. 

وی افزود: در این مدت برنز آسیا و سه مدال در کشورهای اسلامی گرفتیم. آدمی نیستم که کارهای خود را در بوق و کرنا کنم و در سکوت کارم را انجام می‌دهم. در تورنمنت لبنان نیز با وجودی که بازیکنان اصلی‌ام برای تیم ملی بازی کردند، اما با تیم دوم روی سکوی سوم مسابقات ایستادیم. اینها همه لطف خداوند بوده و همیشه توکلم به خدا بوده است. 

ملی‌پوش پیشین تیم ملی تکواندو در خصوص عملکرد تیم ملی تکواندو در مسابقات اخیر گفت: بعد از مسابقات قهرمانی جهان که تکواندوی ایران نتوانست نتایجی در خور شأن کسب کند، تیم ملی روند رو به رشدی گرفته است. باید واقع‌بین باشیم و فقط به دنبال تخریب نباشیم. سعی کردم همیشه واقع‌بین باشم و جایی که نیاز به انتقاد بود این کار را کردم و جایی که می‌بینم کار می‌کنند نیز تشکر می‌کنم. روند تیم ملی بعد از جهانی آذربایجان رو به رشد شده و در دو مرحله گرندپری به خصوص گرندپری پاریس بچه‌ها خوش درخشیدند و باعث افتخار ما شدند. 

عبداللهی در خصوص پیش‌بینی عملکرد ملی‌پوشان در بازی‌های آسیایی گفت: این مسابقات شرایط المپیک را دارد و هر کسی بتواند به استرس خود غلبه کرده و شخصیت قهرمانی را حفظ و از فرصت‌ها استفاده کند به راحتی به مدال خواهد رسید. مسلماً سطح این مسابقات از گرندپری پایین‌تر است و اکثر بازیکنان ما رنکینگ‌دار هستند و راحت می‌توانند مدال خوشرنگ بگیرند. تنها مشکل برگزاری مسابقات در چین و فاصله زمانی است. موضوعی که آن را تجربه کردم. بچه‌ها باید در مدتی که زودتر به این مسابقات می‌روند خواب خود را تنظیم کنند و تغذیه مناسبی داشته باشند و در این صورت می‌توانند جزو مدال‌آوران کاروان باشند. امیدوارم خوشرنگ‌ترین مدال‌ها سهم تکواندو باشد و ما لذت ببریم. 

وی در پاسخ به این پرسش که با توجه به ارتباط با میرهاشم حسینی به نظر می‌رسد شانس کسب سهمیه المپیک توسط او با عدم حضور در بازی‌های آسیایی پایین آمده است، گفت: میرهاشم یکی از نابغه‌های تکواندو است و در این ۶ سال که عضو تیم ملی شده همیشه بهترین نتایج را گرفته است. مسابقات المپیک و قهرمانی آسیا لبنان اتفاق بودند و کرونا باعث شد خیلی چیزها به هم بخورد و میرهاشم خیلی اذیت شود. او در سالیان اخیر جز بهترین‌ها بوده و در گرندپری توکیو و ایتالیا در سال ۲۰۱۹ به هیچ کسی رحم نکرد. در قهرمانی جهان مکزیک دچار بدشانسی شد و نتوانست مسابقه بدهد و در جهانی آذربایجان نیز فوق‌العاده بود و با یک اشتباه مسابقه را از دست داد.

عبداللهی خاطرنشان کرد: در صحبتی که با او داشتم  متوجه شدم مقداری بی‌انگیزه شده است. اگر بتواند انگیزه قبلی را به دست بیاورد مسلماً یکی از شانس‌های مدال ما در هر رویدادی است. در تورنمنت لبنان و یونیورسیاد بسیار خوب و حقش حضور در بازی‌های آسیایی بود، اما به خاطر رنکینگ سیستم و صلاح کمیته و کادرفنی مهران برخورداری اعزام می‌شود. مهران بازیکنس بسیار خوب و جوانی بوده و به دنبال المپیک است. برای کسب سهمیه قاره‌ای حتماً می‌شود روی میرهاشم حسینی کرد؛ چرا که ما در هر مسابقه‌ای که به او اعتماد کردیم جواب اعتمادمان را گرفتیم.

وی در پایان به برگزیده های ایران گفت: حسینی بازیکن بزرگی است و باید قدر بزرگانی مثل سجاد مردانی و میرهاشم حسینی که روی آنها هزینه کردیم را بدانیم. نباید اتفاقی که در ۲۵،۲۶ سالگی برای من افتاد برای این بچه‌ها رخ دهد. وقتی سرمایه‌گذاری می‌کنیم و بازیکنی را به این سن می‌رسانیم نباید به سادگی رها شوند. درست است که بازیکنان جوان می‌آیند، اما می‌توانیم با برنامه‌ریزی درست تیم را هدایت کنیم. مسلماً فدراسیون، کمیته فنی و کادرفنی بهتر از من می‌توانند فکر و تصمیم بگیرند و من به عنوان عضوی از خانواده تکواندو فقط نظرات خود را می‌گویم. امیدوارم تکواندو ایران همیشه در قله افتخار باشد و ما لذت ببریم.

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا