بین الملل

عراق از انتقال گروه‌های تروریستی به نقاط دوردست خبر داد

عراق از انتقال گروه‌های تروریستی به نقاط دوردست خبر داد

«قاسم الاعرجی» در هفتمین گردهمایی سفیران عراق در بغداد تاکید کرد: تمام گروه‌های تروریستی ضد ایرانی از پایگاههای خود واقع در اقلیم کردستان عراق منتقل شده و نیروهای مرزبانی و پیشمرگه برای حفاظت از آن مناطق مستقر شده اند.

وی با بیان اینکه اردوگاه الهول در سوریه تروریست‌هایی از ۶۰ کشور جهان را در خود جای داده که بیشتر آنها از عراق و سوریه هستند، اظهار داشت: همچنین ۱۰ هزار تروریست خارجی نیز در این اردوگاه حضور دارند.

مشاور امنیت ملی عراق افرود: بغداد تصمیم گرفته تا اتباع عراقی را برای آماده سازی و بازگرداندن آنها به جامعه، به اردوگاه الجدعه واقع در استان نینوا منتقل کند.

الاعرجی ادامه داد: یک هزار و ۵۶۷ خانواده عراقی از اردوگاه الهول برای آماده سازی و آموزش به اردوگاه الجدعه منتقل شده و ۹۰۰ خانواده عراقی هم پس از تکمیل دوره آماده سازی و بازگشت به جامعه، به مناطق اصلی خود بازگردانده شدند.

وی همچنین گفت: دو هزار و ۹۴۵ عراقی متهم به فعالیت های تروریستی به وزارت کشور تحویل شدند تا طبق قوانین عراق محاکمه شوند.

الاعرجی با اشاره به اینکه بغداد در حال تدوین راهبرد مبارزه با افراط‌گرایی خشونت‌آمیز و از بین بردن آن است، افزود که مشاور امنیت ملی عراق در حال تلاش برای تدوین و اجرای یادداشت‌های تفاهم امنیتی بین سرویس‌های امنیتی این کشور با سایر کشورهای جهان است.

۳۱۱۳۱۱

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا