اردبیل

فرهنگ و هنر وسیله‌ای برای حفظ «مکتب حاج قاسم» است

به گزارش خبرگزاری یولن از اردبیل، سیدحامد عاملی ظهر امروز در اختتامیه کنگره بین‌المللی شعر ترکی «اوره‌ک‌لر سرداری» که به‌مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی و با حضور جمعی از شاعران و هنرمندان اردبیل، تبریز، ارومیه، زنجان و جمهوری آذربایجان در سالن ولایت اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: مکتب حاج قاسم باید به‌عنوان الگویی همه‌گیر برای تکامل همه ما مخصوصا جوان‌ها قرار بگیرد و باید تلاش کنیم تا این مکتب را به طور روزافزون سرمشق خود قرار دهیم و ویژگی‌های اخلاقی سردار را در زندگی خود به عمل در آوریم.

وی افزود: در مقطع فعلی، زنده نگه داشتن مکتب حاج قاسم، ادامه دادن مسیر انقلاب است که همگی باید بکوشیم تا به طرق مختلف این مکتب را حفظ کنیم و در انتقال آن به نسل‌های بعدی کوشا باشیم و در این راه فرهنگ و هنر می‌تواند وسیله خوبی برای حفظ و امتداد این مکتب باشد.

استاندار اردبیل با توجه به اهمیت کنگره در حفظ ارزش‌های مکتب شهید سلیمانی بیان کرد: این کنگره در راستای جمع‌آوری آثار ارزشمند هنرمندان آذربایجان در ارتباط با شهید سلیمانی برگزار شده و امیدواریم در سال‌های آینده نیز با شکوه بیشتری ادامه داشته باشد و یاد شهید بزرگوار را زنده نگه دارد.

رونمایی از اثر هنرمند اهل جمهوری آذربایجان درباره شهید سلیمانی

در این کنگره همچنین اثر ارزشمندی از هنرمند اهل جمهوری آذربایجان با حضور استاندار اردبیل رونمایی و از این هنرمند تجلیل شد.

سیدّف، هنرمند آذربایجانی با به قلم درآوردن تصویری زیبا از شهید سلیمانی در کنار رهبر انقلاب، این چنین عشق و علاقه خود را به این شهید بزرگوار نثار نمود. وی در گفت‌و‌گو با خبرنگار یولن اظهار کرد: عشق و علاقه ما قبل از شهادت نیز به سردار بزرگوار اسلام حاج قاسم، همواره بوده و پس از شهادت، نه تنها من بلکه عاشقان بسیاری در جمهوری آذربایجان نسبت به این اتفاق متاثر شدند.

این هنرمند اهل جمهوری آذربایجان بیان کرد: شاید این بهانه‌ای بود تا بتوانیم مقدار کوچکی از علاقه خود را به سردار اسلام، حاج قاسم سلیمانی با ارائه این نقاشی اعلام داریم.

انتهای پیام/۳۴۶۳/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا