اخبار ورزشی

فکری: خدا را شکر داوران به نفع ما سوت نمی‌زنند/ اتلاف وقتی در کار نبود

فکری: خدا را شکر داوران به نفع ما سوت نمی‌زنند/ اتلاف وقتی در کار نبود

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرگزاری برگزیده های ایران، محمود فکری در نشست خبری بعد از بازی هوادار مقابل صنعت نفت آبادان در هفته دهم لیگ برتر، گفت: بازی خیلی زیبا و جانداری بود. موقعیت‌های زیادی روی دروازه هر دو تیم در هر دو نیمه به وجود آمد. شاید تماشاگران حاضر در ورزشگاه که هوادار نفت آبادان بودند از بابت باخت تیم محبوب‌شان ناراحت باشند؛ ولی در مجموع بازی خیلی قشنگی شد. خداراشکر توانستیم در نیمه اول به گل برسیم. بچه‌ها با تمام وجود جنگیدند و تلاش کردند. نیمه دوم هم توانستیم این برد را حفظ کنیم.

دومین پیروزی هوادار با ۲ تعویض طلایی؛ صنعت نفت در خانه باخت

وی افزود: حین بازی یکسری مصدومیت‌ها سراغ ما آمد و مقداری کار ما را مانند بازی با استقلال خراب کرد، هر چند خداراشکر اتفاق بازی برابر استقلال نیفتاد. در نیمه دوم به دلیل اینکه می‌دانستیم رقیب برای فشار و  جبران نتیجه می‌آید و پیش‌بینی می‌کردیم شاید در بخش عقب زمین، نظم تیمی خود را از دست بدهند و همین مسئله برای ما ایجاد فرصت کند. به همین دلیل کمی تیم خودمان را در نیمه دوم عقب کشیدیم و به فکر ضد حمله بودیم که توانستیم از این برنامه به گل دیگر برسیم. موقعیت‌های دیگری داشتیم و می‌توانستیم تعداد گل‌هایمان را بیشتر کنیم.

سرمربی هوادار با ارزیابی عملکرد فنی صنعت نفت مقابل شاگردانش گفت: نفت آبادان هم بازی خوب و قشنگی ارائه داد. فشار زیادی به تیم ما وارد کرد و روی دروازه ما موقعیت‌های خوبی به وجود آورد. کمی خوش شانس بودیم که توپ‌ها در درون چارچوب نبود و آنهایی که در درون چارچوب بود، حقیقی با جاگیری خوب مهار کرد. خداراشکر بعد از ۳،۴ بازی خوبی که ارائه دادیم، توانستیم به برد برسیم. تیم ما مستحق این بود که زودتر به برد برسد و امتیازات بیشتری کسب کند. امروز در این بازی آن‌ چیزی که بازیکنانم مستحقش بودند را گرفتند و به آن رسیدند. امیدوارم این فضا را حفظ کنیم و تلاش بیشتری صورت دهیم. بارها گفته‌ام جایگاه تیم هوادار نیمه دوم جدول نیست و نیمه بالای جدول است. ان‌شاءالله بچه‌ها با تلاش، همدلی و رفاقت بیشتر بتوانند تیم را به رتبه‌های بالاتر برسانند.

فکری در مورد مشکل خط‌کشی ورزشگاه که پیش از شروع مسابقه اصلاح شد، عنوان کرد: در رسانه‌ها گفتند ۱۰، ۱۱ متر اختلاف متراژ بوده که واقعاً چنین چیزی نبود. بین دو طرف زمین خیلی فاصله نبود. باید از دوستان برگزار کننده مسابقات و کسانی که زحمت می‌کشند تشکر کنیم. به هر حال بعضی جاها اشتباهاتی صورت می‌گیرد، اینها مطمئناً چیزی نیست که عمدی صورت گرفته باشد یا بخواهد به نفع نفت آبادان باشد. چون به هر حال آنها هم یک نیمه باید این طرف زمین بازی می‌کردند.

وی با ارزیابی عملکرد داور مسابقه و اعتراض اعضای تیم فوتبال صنعت نفت آبادان، اظهار داشت: تیم داوری در مجموع عملکرد خوبی داشت و توانست بازی را خوب کنترل کند. اگر اشتباهاتی بود، برای دو طرف بود. اشتباهات‌شان هم برای ما بود هم برای آنها. صحنه‌ای نفتی‌ها معتقد به پنالتی بودند که من فکر نمی‌کنم اینطور باشد. البته باید صحنه‌های بازی را دوباره ببینیم و کارشناسان داوری نظر بدهند. در رابطه با صحنه پنالتی نمی‌توانم نظر خاصی بدهم. تیم داوری که امروز برای ما سوت زدند، خیلی خوب کار کردند. هفته گذشته هم تیم داوری هم خیلی خوب کار کرد. شاید تیم داوری هفته گذشته جزو نفراتی بود که کمتر اشتباه داشت. خداراشکر داورانی که بازی ما را قضاوت می‌کنند، به نفع ما نمی‌گیرند و اگر سوتی بزنند کاملاً عادلانه است، ما همین را می‌خواهیم و چیز اضافه‌ای نمی‌خواهیم. ان‌شاءالله همه بازی‌ها عادلانه سوت بخورد و اگر اشتباهی هست برای هر دو تیم باشد.

سرمربی هوادار در پاسخ به خبرنگاری که با انتقاد از جریان مسابقه، دو سوم زمان مسابقه را کسل کننده و در حد لیگ دسته اول و دوم فوتبال خواند، تصریح کرد: شما این بازی را تماشا کردید یا بازی دیگری را؟ موقعیت‌های زیادی در هر دو نیمه اول و دوم روی هر دو دروازه بود. گل اولی که زدیم گل به خودی نبود و روی پرس بازیکنان بود. اگر شما متوجه فوتبال بودید، روی پرس بازیکنان به ثمر رسید. شما یک بازی دیگر دیدید.

وی راجع‌به اتهام اتلاف وقت از سوی خبرنگاری گفت: ما چند مصدوم داشتیم. آن بخش وقت‌کشی که شما می‌گویید وقتی بازیکن ما روی زمین افتاد، احساس کرد می‌تواند به کارش ادامه بدهد. وقتی خواست کارش را دنبال کند دید این امکان را ندارد و  تعویض شد. بازیکن دیگر ما فریبرز گرامی که کاپیتان تیم بود  با وجود اینکه در دو سه دقیقه پایانی نیمه اول مصدوم شد ناچار شدیم او را تا پایان نیمه نگه داریم که فرصت تعویض ما حین بازی از بین نرود. وقت کشی ما کدام صحنه بود؟ اگر وقت اضافه بالای ۱۰ دقیقه می‌رفت حرف شما درست بود. وقتی زمان اضافه مسابقه  ۵ دقیقه بوده آن هم در بازی که این تعداد تعویض و گل رد و بدل شده بوده است، بنابراین اتلاف وقتی در کار نبود.  فکر نمی‌کنم صحنه‌ای بوده که گلر یا بازیکن ما خودش را روی زمین انداخته باشد. باز هم اگر چیزی بوده من عذرخواهی می‌کنم.

فکری افزود: همیشه دنبال فوتبال قشنگ هستم. اگر روزی در فوتبال بازنده باشم، آنقدر وجود دارم که به حریفم تبریک بگویم و اگر برنده باشم دنبال آن هستم که به ۴۰ سال پیش فوتبال حاشیه خلیج فارس عقب‌گرد نکنیم. در حال حاضر البته فوتبال آنها خیلی از ما جلوتر رفته است. امیدوارم همه از جمله شما دوستان رسانه‌ای و مربیان کمک کنید در فوتبال پیشرفت کنیم.

وی درباره تعطیلی‌های لیگ برتر، گفت: تعطیلی‌های لیگ برتر قشنگ نیست و تا تیم ما می‌خواهد شکل خودش را بگیرد، بازی‌ها تعطیل می‌شود. با توجه به مصدومیت‌هایی که به وجود می‌آید، مجبوریم به بازیکنانی که سن بالاتری  دارند استراحت بدهیم و بازیکنان جوان کار را پیش ببریم تا ببینیم خدا چه می‌خواهد.

سرمربی تیم فوتبال هوادار در مورد آخرین وضعیت بابک مرادی، گفت: او فعلاً در اختیار باشگاه قرار دارد.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا