علمی و فناوری

لشگر چهارپای بدون سرنشین V ۶۰ آمریکا/ عکس

لشگر چهارپای بدون سرنشین V ۶۰ آمریکا/ عکس

به گزارش خبرگزاری برگزیده، این وسیله نقلیه زمینی بدون سرنشین که توسط Ghost Robotics، یک توسعه دهنده رباتیک چهارپا مستقر در ایالات متحده ساخته شده است، به عنوان یک سگ رباتیک بر اساس مکانیک زیستی یک سگ عمل می‌کند. سگ رباتیک V۶۰ را می‌توان در زمین‌های شهری و طبیعی بدون ساختار استفاده کرد. انتظار می‌رود Ghost Robotics V۶۰ قرار گرفتن انسان و سگ در محیط‌های خطرناک را کاهش دهد.

طراحی و ویژگی‌های سگ رباتیک V۶۰

V۶۰ سگ رباتیک است که آن را قادر می‌سازد تا با استفاده از یک هسته کنترل حالت کور، به سرعت با محیط‌های جدید سازگار شود. پاها و بازوهای این سیستم رباتیک قابل تعویض هستند. وزن UGV ۵۱ کیلوگرم است و می‌تواند محموله‌هایی تا وزن ۱۰ کیلوگرم را حمل کند. می‌توان این سیستم را می‌توان در عرض ۱۵ دقیقه مونتاژ و جدا کرد. چهارپای V۶۰ توسط یک اپراتور با استفاده از یک پد کنترل می‌شود که شبیه یک کنترلر بازی است. این ربات می‌تواند در محیط‌های ناشناخته کار کند و حتی زمانی که حسگرهای بینایی از کار افتاده و ربات از کار بیفتد یا بلغزد، به موقعیت خود بازگردد.

لشگر چهارپای بدون سرنشین V ۶۰ آمریکا/ عکس

انتظار می‌رود که چهارپا Ghost V۶۰ آگاهی موقعیتی را برای نیروهای زمینی فراهم کند. همچنین انتظار می‌رود که برای پشتیبانی از سربازان خط مقدم مستقر شود و به عنوان چشم و گوش آن‌ها عمل کند. این ربات چهار پا می‌تواند انواع مختلف زمین مانند سنگ، شن و تپه و حتی پله‌ها را طی کند. این ربات می‌تواند راه برود، بدود، بخزد، بالا برود و در محیط‌های پیچیده شنا کند.

حسگرها، ارتباطات و الکترونیک سگ رباتیک V۶۰

این سیستم بدون سرنشین می‌تواند به حسگرهای قرمز، سبز، آبی و زمان پرواز (TOF) برای سنجش فراگیر و حسگرهای حرارتی/مادون قرمز (IR) مجهز شود. همچنین می‌توان آن را با کیت‌های حسگر تخصصی نصب کرد. ادغام سیستم‌های تصویربرداری تشخیص نور و محدوده کاربر را قادر می‌سازد تا تصویر سه بعدی از محیط اطراف را برای ارزیابی تهدیدات احتمالی به دست آورد.

لشگر چهارپای بدون سرنشین V ۶۰ آمریکا/ عکس

در این ربات دوربین‌ها در جلو، عقب و کناره‌ها تعبیه شده‌اند و دید ۳۶۰ درجه را ارائه می‌دهند و آگاهی موقعیتی را افزایش می‌دهند که برای برنامه‌ریزی استراتژی‌های موثر مهم است. V۶۰ از Wi-Fi و ارتباطات دو سیم کارته ۴G/LTE استفاده می‌کند و اتصال ۵G نیز در حال حاضر در مرحله آزمایشی است. سیستم محاسباتی ادغام شده روی سگ رباتیک NVIDIA® Xavier CPU/GPU است. این سیستم با مین برد، رادیوها، سوئیچ اترنت گیگابیتی (GigE)، سیستم ماهواره‌ای ناوبری جهانی (GNSS) و سایر لوازم الکترونیکی یکپارچه شده است.

باتری و شارژ سگ رباتیک V۶۰

به گزارش رویداد۲۴ این سگ رباتیک از یک باتری لیتیوم یون استاندارد ۱۲۵۰ وات ساعت تغذیه می‌کند. یک سیستم شارژ بی سیم قابل حمل IP۶۷ عملکرد مداوم شبانه روزی را تضمین می‌کند.

عملکرد سگ رباتیک V۶۰

سگ چهارپای رباتیک V۶۰ می‌تواند حدود ۱۰ کیلومتر را با یک بار شارژ طی کند. استقامت ۲۱ ساعت در حالت آماده به کار، بین ۸ تا ۱۰ ساعت در استفاده ترکیبی و تا ۴ ساعت در حالت کار مداوم را فراهم می‌کند. این سیستم می‌تواند به حداکثر سرعت ۳ متر بر ثانیه دست یابد و در دماهای بین ۴۰- تا ۵۵ درجه سانتی گراد کار کند.

نرم افزار سگ رباتیک V۶۰

Ghost SDK به مشتریان اجازه می‌دهد تا رفتارها و برنامه‌های مستقل V۶۰ را سفارشی کنند. Ghost Mobile، یک برنامه موبایل اندرویدی، می‌تواند به صورت مستقل یا با افزودنی کنترل کننده جوی استیک مورد استفاده قرار گیرد. این برنامه امکان کنترل ماموریت و اتوماسیون پخش ضبط و تشخیص، مدیریت ویدئو و حسگر را فراهم می‌کند. نرم افزار Ghost Autonomy با قابلیت تشخیص اشیا، کاهش خطر برخورد با اشیا و حفاظت را فراهم می‌کند.

لشگر چهارپای بدون سرنشین V ۶۰ آمریکا/ عکس

پایگاه نیروی هوایی تیندال نیروی هوایی ایالات متحده این سگ‌های رباتیک را برای ادغام در اسکادران ۳۲۵ نیروهای امنیتی در مارس ۲۰۲۲ دریافت کرد. سیستم‌های زمینی بدون سرنشین برای عملیات‌های امنیتی و گشت زنی در پایگاه استفاده می‌شوند. چهارپای V۶۰ در حال آزمایش با امنیت داخلی ایالات متحده برای کمک به گشت زنی در مرز جنوبی کشور است. این سگ رباتیک در تمرینات مورد استفاده برای ارزیابی قابلیت‌های آن در سناریوهای واقعی مورد آزمایش قرار گرفت. همچنین توسط گروه توانمندی آینده، تجهیزات دفاعی و پشتیبانی، بخشی از وزارت دفاع بریتانیا و ارتش بریتانیا در حال آزمایش است.

سربازان هنگ مهندسی چتر نجات ۲۳ با همکاری کارشناسان مرکز رباتیک اعزامی DE&S در حال ارزیابی موارد استفاده بالقوه از سیستم بدون سرنشین برای فرماندهی خط مقدم ارتش آمریکا هستند. کمپین آزمایشی امکان سنجی سگ رباتیک را برای کاربردهایی مانند تحویل تجهیزات حیاتی، شناسایی مناطق خطرناک یا انجام وظایف رزمی ارزیابی می‌کند. تیم رزمی تیپ ۱۶ حمله هوایی و نیروی واکنش جهانی ارتش بریتانیا چهارپای V۶۰ را برای آزمایش آن خریداری کرد.

ارتش استرالیا از یک رابط مغز و کامپیوتر برای کنترل ربات چهارپا V۶۰ در طی تظاهراتی در منطقه آموزشی Majura در کانبرا، استرالیا در ماه می ۲۰۲۲ استفاده کرد. این فناوری به اپراتور اجازه می‌دهد تا سگ رباتیک را با استفاده از امواج مغزی شناسایی شده توسط حسگر زیستی که قرار داده شده است، کنترل کند.

مشخصات ربات چهارپای V ۶۰:

  • نوع پروژه: وسیله نقلیه زمینی بدون سرنشین چهارپا
  • سازنده: رباتیک ارواح
  • وزن: ۵۱ کیلوگرم
  • حداکثر فاصله: ۱۰ کیلومتر
  • ظرفیت بار: ۱۰ کیلوگرم

منبع: army-technology

۲۲۷۳۲۳

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا