اخبار ورزشی

محک اغلب گزینه‌های آسیایی در جام یاشاردوغو؛ قاسم‌پور یک بار دیگر در وزن جدید محک می‌خورد

محک اغلب گزینه‌های آسیایی در جام یاشاردوغو؛ قاسم‌پور یک بار دیگر در وزن جدید محک می‌خورد

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرگزاری برگزیده های ایران، بعد از حضور تیم‌های منتخب کشتی آزاد ایران در دو تورنمنت رنک‌دار زاگرب و یاریگین روسیه، جام یاشاردوغو نیز در برنامه تیم ملی کشتی آزاد قرار دارد که ۱۷ تا ۲۰ اسفند ماه در آنتالیا برگزار می‌شود.

اغلب کشتی‌گیرانی که قرار است در مسابقات قهرمانی آسیا کشتی بگیرند، قرار است عازم ترکیه شوند تا پیش از حضور در بیشکک، در یک جام بین‌المللی محک بخورند، البته رحمان عموزاد و امیرحسین زارع که بعد از حضور در تورنمنت کرواسی ملی‌پوش شدن خود در بازی‌های المپیک پاریس را قطعی کردند، باوجودی که قرار است در مسابقات قهرمانی آسیا روی تشک بروند، باتوجه به اینکه عنوان‌دار جهانند و از تجربه لازم برای شرکت در مسابقه‌ای چون آسیایی برخوردارند، قرار نیست در یاشاردوغو کشتی بگیرند.

رنگرز: ارتباط خوبی با دبیر دارم/ تا المپیک در تیم‌ ملی کشتی می‌مانم

 

به این ترتیب تیم احتمالی اعزامی به جام یاشاردوغو را این نفرات تشکیل می‌دهند: باتوجه به اینکه احمد جوان گزینه شرکت‌کننده ایران در گزینشی آسیایی است و برای آنکه این کشتی‌گیر وزن‌کم‌کن است، او بعد از اول شدن در مسابقات کشوری دیگر در هیچ تورنمنتی جز بیشکک کشتی نخواهد گرفت، بنابراین علیرضا سرلک و ابراهیم خواری در ۵۷ کیلوگرم به یاشاردوغو اعزام می‌شوند.

اگر جوان سهمیه المپیک را در گزینشی آسیایی نگیرد، سرلک به مسابقه گزینشی بعدی که اردیبهشت ماه در ترکیه برگزار می‌شود، اعزام خواهد شد. خواری نیز قرار است در مسابقات قهرمانی آسیا کشتی بگیرد.

رضا اطری قهرمان ۶۱ کیلوگرم مسابقات کشوری نماینده این وزن در ترکیه است، علی خرمدل قهرمان ۶۵ کیلوگرم کشور که در جام یاریگین هم نماینده ایران بود، قرار است یک بار دیگر در این وزن و در جام یاشاردوغو محک بخورد. عموزاد در وزن آسیایی نماینده تیم ملی در بیشکک خواهد بود.

محمدعلی عموزاد و امیرمحمد یزدانی دو کشتی‌گیری هستند که در ۷۰ کیلوگرم به ترکیه می‌روند و نفر برتر از بین آنها مجوز حضور در مسابقات قهرمانی آسیا را دریافت خواهد کرد.

حسین ابوذری نفر اول مسابقات کشوری که قرار است در مسابقات قهرمانی آسیا کشتی بگیرد، در جام یاشاردوغو هم روی تشک خواهد رفت. تیم ملی در ۷۹ و ۱۲۵ کیلوگرم کشتی‌گیری را به ترکیه اعزام نمی‌کند.

هادی وفایی‌پور بعد از آنکه نتوانست در تورنمنت زاگرب کشتی بگیرد، در جام یاشاردوغو محک خواهد خورد و امیرحسین فیروزپور قهرمان ۹۲ کیلوگرم مسابقات کشوری به‌همراه کامران قاسم‌پور که در زاگرب در وزن ۹۷ کیلوگرم سوم شد نیز دیگر کشتی‌گیران اعزامی ایران به تورنمنت یاشاردوغو هستند.

این‌طور که پیداست کامران قاسم‌پور دیگر تصمیمش را گرفته است و قصد ماندن در ۹۷ کیلوگرم را دارد، باوجود اینکه نظر اغلب کارشناسان این بود که او در این وزن باتوجه به شرایط وزنی و قدرت بدنی‌اش شانسی برای حضور در المپیک پاریس نخواهد داشت.

/+

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا