اخبار ورزشی

مرادی: به بهانه ثبت‌نام با ایمیل و خارج از بازه تعیین شده، طلای ما را ندادند

مرادی: به بهانه ثبت‌نام با ایمیل و خارج از بازه تعیین شده، طلای ما را ندادند

– اخبار ورزشی –

محمدجعفر مرادی ملی‌پوش دوومیدانی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری برگزیده های ایران، درباره حضور در مسابقه نیمه ماراتن قهرمانی آسیا و اتفاق رخ داده پیرامون قهرمانی ایران در بخش تیمی که البته مدال طلا به هند اختصاص یافت، اظهار داشت: تقریباً یک ماه قبل از این مسابقه خبردار شدیم و به فدراسیون گفتیم که می‌خواهیم شرکت کنیم. هر سه نفر رکوردهای خوبی به ثبت رساندیم و توانستیم در بخش تیمی و بالاتر از هند و قزاقستان اول شویم. هند برای این رقابت نفرات دوم و سوم دوی ۱۰ هزار متر بازی‌های آسیایی را آورده بود، اما توانستیم آنها را بگیریم و نتیجه بهتری ثبت کنیم.

اهمال داخلی‌ یا شیطنت هندی‌ها؛ طلای آسیا چگونه از دست دوندگان ایران پرید؟

وی افزود: هنگام اهدای جوایز منتظر بودیم که روی سکوی اول برویم و طلا را بگیریم، اما دیدیم که هند روی سکوی نخست قرار گرفت. پرسیدیم که چرا اینگونه شده که ابتدا جواب دادند «دو نفر بوده‌اید»، اما وقتی متوجه شدند سه نفر از ایران هستیم، گفتند «مجموع زمان شما بین سه تیم قرار نمی‌گیرد». مسئولان برگزاری این موضوع را هم بررسی کردند و فهمیدند که زمان ما یک دقیقه بهتر از هند است. پس از آن گفتند «فدراسیون شما موقع ثبت‌نام فقط در بخش انفرادی ثبت نام کرده و در بخش تیمی ثبت نام نکرده» و به اصطلاح تیک حضور در بخش تیمی را نزده است. در حالی که طبق آیین‌نامه وقتی سه نفر از یک کشور شرکت کنند، به صورت خودکار تیمی محسوب می‌شود. مگر می‌شود سه نفر اعزام شوند، ولی بگویند که نمی‌خواهیم تیمی شرکت کنیم. این واقعاً بعید است.

مرادی ادامه داد: مسئولان برگزاری این مسئله را بهانه کردند و گفتند که فدراسیون ایران موقع ثبت‌نام تیک بخش تیمی را نزده است. با جواد خسروشیری یکی از مسئولان فدراسیون که در کنار ما است، موضوع را مطرح کردیم و او گفت که بازه ثبت‌نام تمام شده بود و کنفدراسیون آسیا پس از آن از ما درخواست کرد که تیم بدهیم و با توجه به اینکه اصرار کردند، تیم دادیم. در ضمن با توجه به اینکه بازه ثبت‌نام پایان یافته بود، به صورت ایمیلی ثبت‌نام کردند و با دبیر کنفدراسیون آسیا هماهنگ شدند. فدراسیون ایمیل زده که در هر دو بخش تیمی و انفرادی حضور دارد و حالا هم می‌گوید که آنها مقصر هستند، در حالی که کنفدراسیون آسیا هم عنوان می‌کند که ایران تیک حضور در بخش تیمی را نزده است. به هر حال طلا آسیا را از ما گرفتند و ۲۰ هزار دلار هم پرید. این طلا برای ما نبود، برای کل ایران بود. فدراسیون پیگیر است و البته اینها نیز زیر بار نمی‌روند.

ملی‌پوش دوومیدانی درباره صحبت‌های هادی سپهرزاد مبنی بر اینکه اگر ایران قهرمان می‌شد، مبلغ ۲۰ هزار دلار به فدراسیون می‌رسید و فدراسیون نیز بخشی از آن را در اختیار ورزشکاران می‌گذاشت، گفت: پول برای سه ورزشکار است، نه فدراسیون. ما گفتیم که پول را می‌خواهیم. فدراسیون به ما یک هزار تومانی هم نداده است، حالا می‌خواهد پول را ببرد. سپهرزاد قوانین را بلد نیست و اینگونه می‌گوید.

مرادی در ادامه عنوان کرد: فدراسیون می‌گوید که بازه ثبت‌نام تمام شده و نمی‌خواسته حتی تیم بدهد، اما دبیرکل آسیا اصرار کرده و باعث شده به صورت تیمی هم شرکت کنیم. این یعنی ثبت‌نام انفرادی هم در بازه نبوده و آن نیز بعد از بازه مورد نظر و به صورت ایمیلی انجام شده است. در واقع فدراسیون ایران نمی‌خواسته تیم اعزام کند و به همین دلیل در آن بازه ثبت‌نام نکرده است. فدراسیون اصلاً شانس مدال قائل نبود، درست مثل بازی‌های آسیایی که اگر اعزام می‌شدیم، شانس مدال داشتیم. بابت قهرمانی در نیمه ماراتن هم تعجب کردند، چون اگر امید داشتند، ثبت‌نام می‌کردند. من به خسروشیری و افشین داوری سرپرست فدراسیون هم گفتم که برای نفر ۴ و ۵ آسیا هزینه میلیونی می‌کنند، اما به کسی که طلای آسیا گرفته، «نه» می‌گویند. این ظلم است که طلای آسیا برود. چرا وقتی می‌توانیم مدال بگیریم، باید این اتفاق بیفتد.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا