سیاسی

مردمی‌سازی واقعی تولید کلید حل مشکلات اقتصادی

مردمی‌سازی واقعی تولید کلید حل مشکلات اقتصادی

– اخبار سیاسی –

مهدی عسگری نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری برگزیده های ایران، با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در نام گذاری سال‌های اخیر بر موضوعات اقتصادی، اظهار کرد:  نام‌گذاری ۱۶  سال، با عناوین اقتصادی، نشانه‌ی آن است که با وجود تثبیت انقلاب سیاسی، تاکنون انقلاب اقتصادی به ثمر نرسیده است.

وی با اشاره به نقش مردم در پیروزی انقلاب، بیان کرد: انقلاب اسلامی، برپایه‌ی نقش مردم در اداره‌ی امور استوار گردید اما به دلیل تداوم سیاست‌های اقتصاد سرمایه‌داری و نسخه‌های معیوب و ناقص وارداتی، نقش مردم در اقتصاد، حداقلی بوده و همچنان شاهد شکاف طبقاتی و بی‌عدالتی در توزیع منابع عمومی هستیم.

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در اقتصاد مردمی تمرکز ثروت نباید در اختیار عده‌ای خاص باشد تا اقلیتِ اشراف بتوانند با استثمار نیروی کار و ایجاد انحصار و رانت، و به قیمت غارت سفره‌ی مردم، به سودهای سرشار برسند.

عسگری درباره تحقق شعار سال و مردمی‌سازی اقتصاد تصریح کرد: مردمی‌سازی واقعی اقتصاد، یعنی در اختیار قرار دادن ابزارهای تولید، بصورت عادلانه به مردم، یعنی حذف نابرابری، تبعیض و رانت‌خواری، یعنی توزیع عادلانه فرصت‌ها و امکانات کشور برای تولید و تجارت.

انتهای‌ پیام/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا