اخبار ورزشی

ممبینی: اشتباهات داوری ما را هم آزرده کرده است

ممبینی: اشتباهات داوری ما را هم آزرده کرده است

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری برگزیده های ایران، هدایت ممبینی که تماشاگر بازی تیم‌های سپاهان و آلمالیق بود، درباره برگزاری دیدارهای دو نماینده ایران در ورزشگاه آزادی گفت: بعد از اینکه سپاهان از میزبانی در ورزشگاه نقش جهان محروم شد، کنفدراسیون آسیا اعلام کرد که این دو بازی نساجی و سپاهان با حریفان ازبکستانی باید همزمان و در یک روز در ورزشگاه آزادی برگزار شود که این جزو اتفاقات نادر بود. از مسئولان آزادی که زمین را رساندند و همچنین مسئولان انتظامی که کنترل کردند، تشکر می‌کنم. متاسفانه نساجی که حذف شد، اما شاهد یکی از بازی‌های خوب سپاهان بودیم. امیدوارم پرسپولیس هم فردا نتیجه خوبی بگیرد و دو تیم در دور دوم داشته باشیم و باشگاه‌های کشور برای رنکینگ باشگاهی نتایج خوبی بگیرند.

وی درباره نارضایتی هواداران سپاهان از صحبت‌های رئیس فدراسیون و شعار علیه مهدی تاج اظهار داشت: همه می‌دانند که فدراسیون فوتبال همه جا به باشگاه‌های کشور کمک کرده است. همه باشگاه‌ها برای ما مهم هستند و هیچ تفاوتی میان آنها نیست. امیدواریم تماشاگران بدانند که فدراسیون برای رشد فوتبال کشور پشت باشگاه‌ها است و ما همه را کمک کنیم که نتایج بهتری بگیرند. سپاهان یکی از باشگاه خوب ما است و فدراسیون وظیفه خود می‌داند به همه باشگاه‌ها کمک کند.

ممبینی درباره شرایط داوری در هفته گذشته و اشتباهات فراوانی که در این زمینه وجود داشت، عنوان کرد: فردا جلسه‌ای با اعضای کمیته داوران داریم. ما هم از اشتباهات تاثیرگذار ناراحت هستیم. به همین دلیل اعضای کمیته داوران فراخوانده شده‌اند تا یک جلسه خوب داشته باشیم. با توجه به نزدیکی باشگاه‌ها و این همه علاقه‌مند، می‌طلبد که VAR بیاید. اجازه بدهید زیاد درباره VAR صحبت نکنیم، ولی جای امیدواری است. تا زمانی که انسان قضاوت کند، اشتباهات وجود دارد، ولی قبول دارم برخی اشتباهات زیاد در این یک هفته ما را هم آزرده کرده است. با این وجود باید همه کمک کنیم تا داوران قضاوت‌های بهتری داشته باشند.

دبیرکل فدراسیون فوتبال درباره سمینار مجوز حرفه‌ای که برگزار شد، گفت: کمیته مجوز حرفه‌ای فعال است و کار خود را خوب انجام می‌دهد. ما باید باشگاه‌ها را  آگاه کنیم که بتوانند مجوزهای حرفه‌ای را بگیرند. هنوز چند لیگ برتری نتوانسته‌اند این کار را انجام بدهند. در واقع آنها باید به استانداردهای لازم برسند. فدراسیون تلاش می‌کند با برگزاری این همایش‌ها و جلسات، باشگاه‌ها را به روند مجوز حرفه‌ای که یکی از الزامات AFC است، برسانیم.

ممبینی درخصوص عملکرد افشاریان و انتقادات به او به عنوان رئیس کمیته داوران عنوان کرد: همه این مسائل که می‌گویید، قابل احترام است، ولی اجازه بدهید تصمیم‌گیری در هیئت رئیسه انجام شود. اگر بدانیم که ضعیف است، سعی می‌کنیم که برطرف کنیم و نقاط قوت بیشتر شود. ما هم این دغدغه‌ها را داریم و دنبال مشکلات داوری هستیم که حل شود.

وی درباره اسپانسر فدراسیون فوتبال گفت: ما یک اسپانسر گرفتیم که شرایط خاصی  در این مورد وجود داشت. در واقع یکسری مشکلات کوچک وجود دارد که در هفته آینده حل خواهد شد و بعد از آن، از اسپانسر رونمایی می‌کنیم.

ممبینی در پایان درخصوص احتمال کسر امتیاز از تراکتور و استقلال گفت: کارگروه نظارت بر قراردادها، کارگروه خاصی است و همه باشگاه‌ها را رصد می‌کند و هر وقت الزام بداند، مدارک را می‌خواهد. این برای همه به صورت یکسان است. کارگروه مصر است که تک به تک قراردادها و باشگاه‌ها را کنترل کند و طبق آیین‌نامه مربوطه پیش می‌رود.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا