سیاسی

نامه مهم سید حسن خمینی به پاپ فرانسیس+جزئیات

نامه مهم سید حسن خمینی به پاپ فرانسیس+جزئیات

به گزارش خبرگزاری برگزیده، در پی جنایات اخیر رژیم صیونیستی در غزه، سیدحسن خمینی نامه ای به پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان ارسال کرد که متن انگلیسی آن نیز منتشر شده است.

متن کامل این نامه به نقل از جماران به شرح زیر است؛

به نام خدا

عالیجناب پاپ فرانسیس

با سلام و احترام،

وظیفه می‌دانم خاطر مبارک را به ابعاد فزاینده و پیامدهای پایان‌ناپذیر فاجعه بزرگ انسانی در غزه و فلسطین اشغالی جلب کنم:

پدیده هولناک جنایت‌های دائمی و پاکسازی‌های قومی و مذهبی رژیم نژادپرست اسرائیل اکنون از بیمارستان، خانه، مسجد و کلیسا قربانی می‌گیرد و کودک و پیر نمی‌شناسد.
نفْس کشتن انسانهای بی‌گناه که حرمت آن از مبانی و آموزه‌های همه ادیان الهی است؛ اکنون در معادلات قدرت‌های سیاسی نادیده گرفته شده است و آشکارا موقعیت مظلوم و ظالم با حمایت‌های رسمی قدرت‌های بزرگ جهانی از رژیم صهیونیستی جابجا شده است.

در چنین شرایط حاّد و خطیری انتظار می‌رود که همه رهبران ادیان و پیشگامان صلح و همزیستی، گام‌های عملی و جدّی برای توقّف نسل‌کشی و آپارتاید بردارند.

تحقّق اخلاق، عدالت و حقوق بشر، مقدّم بر هر اعتقاد مذهبی است. از شما می‌خواهم که به نام خداوند و به اعتبارآموزه‌های عیسی مسیح(ع) پیامبر عشق و ایثار و محبت، برای خاموش کردن آتش این جنگ نژادپرستانه، ابتکار عمل را به دست گیرید تا همه متدّینان بنا به مسئولیت دینی خود در دفاع از حقوق مظلومان عملاً نقش‌آفرین شوند.

نامه مهم سید حسن خمینی به پاپ فرانسیس+جزئیات

۲۷۲۱۸

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا