اخبار روز

ناپدید شدن هزاران نفر در غزه بعد از عقب‌نشینی صهیونیست‌ها

ناپدید شدن هزاران نفر در غزه بعد از عقب‌نشینی صهیونیست‌ها

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری برگزیده های ایران، اداره دفاع مدنی غزه گزارش داد که بعد از عقب‌نشینی نیروهای اشغالگر از برخی مناطق نوار غزه، هزاران فلسطینی در این مناطق مفقود شده‌اند و سرنوشتشان معلوم نیست.

سخنگوی دفاع مدنی غزه اعلام کرد که در پی عقب‌نشینی نیروهای صهیونیست از خان یونس بعد از حمله وحشیانه به این منطقه، بیش از ۱۵۰ نفر شهید و ۵۰۰ تن هم مفقود شده‌اند. درحال حاضر بعد از عقب نشینی اشغالگران از چندین منطقه از نوار غزه بسیاری از مردم غزه ناپدید شده‌اند و نمی‌دانیم صهیونیست‌ها آن را ربوده‌اند یا اینکه زیر آوار مدفون هستند.

وی تاکید کرد که بعد از عقب نشینی نیروهای دشمن از چند نقطه ۲۰۰۰ فلسطینی ناپدید شده‌اند. اشغالگران به طور سیستماتیک و عامدانه سیاستی را برای ربایش و ناپدید کردن اجباری مردم غزه پیش گرفته‌اند. صهیونیست‌ها قبل از عقب نشینی از هر منطقه، ده‌ها جسد شهدای فلسطینی را با بولدوزر زیر خاک پنهان می‌کنند.

سخنگوی دفاع مدنی غزه ادامه داد که نیروهای اشغالگر ابتدا غیرنظامیان را فریب داده و می‌گویند کاری با آنها ندارند و سپس قتل عامشان می‌کنند. بیشترین تعداد اجسادی که در گورهای دسته جمعی کشف شده مربوط به زنان و کودکان است که اغلب در حملات صهیونیست‌ها به بیمارستان‌ها شهید شده‌اند.

وی تصریح کرد که آنچه در نوار غزه رخ می‌دهد پاکسازی نژادی است که توسط نیروهای اشغالگر علیه مردم فلسطین انجام می‌شود. آنها بسیاری از مردم را قبل از قتل عام کردنشان برهنه کرده بودند و اجسادی که کشف شده برهنه هستند. مشخص نیست دقیقا این اجساد متعلق به کدام مناطق می‌باشند و برخی از آنها از شمال غزه منتقل شده‌اند.

سرنوشت ۱۳ هزار نفر در غزه نامشخص است
حماس: جامعه جهانی توحش اسرائیل ضد اسرای فلسطینی را مهار کند
گزارش آنروا از رفتار وحشیانه صهیونیست‌ها با اسرای غزه

سخنگوی دفاع مدنی غزه گفت آنچه در غزه رخ می‌دهد هرگز در تاریخ بشریت اتفاق نیفتاده و هرگز در هیچ کجای جهان این میزان سلاح استفاده نشده است. ما اجسادی را کشف کردیم که تبدیل به خاکستر شده بودند و نهادهای بین‌المللی باید تحقیق کنند تا مشخص شود اشغالگران از چه سلاح‌هایی در کشتار مردم غزه استفاده می‌کنند.

این درحالی است که هفته گذشته مرکز حقوق بشری المیزان اعلام کرد که نظامیان رژیم اشغالگر از ابتدای تجاوزات وحشیانه خود به نوار غزه ۳ هزار فلسطینی از جمله زنان و کودکان و سالمندان و پزشکان را از این منطقه ربوده‌اند و آنها را در زندان‌های نفحه و النقب در انزوای کامل از جهان بیرون قرار داده‌اند.

از سوی دیگر دیده‌بان حقوق بشر اروپا-مدیترانه در بیانیه‌ای اعلام کرد که سرنوشت بیش از ۱۳ هزار نفر در غزه نامشخص است و هیچ کس اطلاعی از اینکه چه بر سرشان آمده است، ندارد.

این سازمان حقوق بشری گزارش داد که بیش از ۱۳ هزار فلسطینی در غزه یا زیر آوار ساختمان‌ها مدفون هستند، یا در گورهای دسته‌جمعی به شکل ناشناس دفن شده‌اند و یا ارتش اسرائیل آن‌ها را ربوده است و سرنوشت آن‌ها هنوز مشخص نیست.

بر اساس این گزارش، رقم ۱۳ هزار طبق برآوردها و گزارش‌های اولیه بستگان مفقودین است و با توجه به تداوم حملات، این میزان می‌تواند بیشتر از این باشد و از سوی دیگر ارتش اسرائیل هیچ تصمیمی برای افشای نام کسانی که در غزه ربوده و با خود برده است، ندارد.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا