سیاسی

نظریه مقاومت از اندیشه‌های قرانی رهبر انقلاب قابل استخراج است/ رهبر انقلاب بیش از نیم قرن تامل قرانی دارند

نظریه مقاومت از اندیشه‌های قرانی رهبر انقلاب قابل استخراج است/ رهبر انقلاب بیش از نیم قرن تامل قرانی دارند

– اخبار سیاسی –

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری برگزیده های ایران، حجت الاسلام رشاد، رییس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، در اولین اجلاسیه این کنگره که در دانشگاه آزاد در حال برگزاری است، اظهار داشت:  شخصیت رهبر انقلاب شخصیتی چند وجهی است که در ابعاد مختلف با درجه ممتازی قابل توجه است. یک شخصیت فرهیخته، یک فقیه، یک سیاستمدار که جبهه مقاومت را رهبری می کند و به مانعی علیه ستم پیشگان تبدیل شده و از طرف دیگر شخصیتی که در انواع مقولات هنر سرآمد است.

وی رهبر انقلاب را یک مفسر برجسته قرانی یاد کرد و افزود: ایشان صاحب نظر و یک مفسر برجسته قرانی است که به تفسیر قران در دوران جوانی و در خلال مبارزات سیاسی پرداخته است. در عین حال که شخصیتی چند وجهی هستند ویژگی بارز ایشان، شخصیت قرانی شان است و امروز مانند نعمتی ارزشمند در جمع ملت ایران قرار دارند.

رشاد با اشاره به اینکه این پژوهشگاه کتاب های متعددی از تفاسیر ایشان منتشر کرده است، گفت: طبق نظر بسیاری از اساتید و صاحب فن، ایشان در بخش های مختلف حوزه مسلط هستند و در بسیاری از فنون  مهارت دارند در عین حال در حوزه قرآن‌پژوهی و تفسیر قران ممتاز هستند.

حجت الاسلام مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها نیز در ادامه این نشست با بیان اینکه کنگره‌ای با این موضوع از نظر زمان دیر هنگام اما از نظر ماهیت و اهمیت، موضوع با اهمیتی به شمار می رود، اظهار داشت:  باید زودتر به اندیشه‌های قرانی رهبر اندیشمند می‌پرداختیم. شخصیت و سیره قرآنی ایشان باید از جنبه‌های مختلف مورد توجه و بررسی قرار گیرد. رهبر انقلاب بیش از نیم قرن تامل قرآنی دارند و  ایشان قرآن را مجموعه کامل و پاسخ دهنده به تمام نیازهای بشریت می‌دانند.

وی گفت: رهبر انقلاب اعتقاد دارند با توجه به قرآن، می‌توانیم تمام مشکلات سیاسی، اخلاقی، اجتماعی و فرهنگی را حل کنیم و این نگاه بسیار تعالی و ارزشمند است.

رستمی با اشاره به اینکه رهبر انقلاب قران را از درون خانه ها و کتابخانه ها به بطن جامعه کشاند، تصریح کرد: در شرایطی که فرد محوری و غیر اجتماعی تلقی کردن دین  بزرگترین آسیب و آفتی بود که توسط جریان‌های منحرف دینی در دوره‌های مختلف تاریخ کشور شکل گرفته بود رهبر انقلاب مفاهیم قرانی را از کنج خانه ها به جامعه کشاند تا سعادت مردم و جامعه را دنبال کند.

وی با اشاره به رویکرد ایشان در تفاسیر اجتماعی،‌ سیاسی و جهت گیری های تربیتی و فکری گفت: دانشگاه و مراکز علمی از مباحث علمی و قرآنی ایشان  استقبال می کنند و در برخی بخش ها شاهد کرسی های ترویجی و حتی استخراج نظریه از تفسیرهای ارائه شده هستیم.

رستمی افزود: محورهای قرانی ایشان درباره مقاومت که می توان نظریه مقاومت را از آن خارج کرد دلیل عزت و سربلندی کشور است. سرافکندگی دولتهای منطقه و اطاعت تحقیر گونه  آنها که در برابر استکبار به دلیل دوری از قران است. سخنان رییس جمهور در ریاض که به گفته برخی از کارشناسان متفاوت ترین سخنرانی در اجلاس بود به دلیل قرانی بودن دیدگاه ایشان و نظریات جمهوری اسلامی در حوزه کاربردی اجتماعی و سیاسی است.

رستمی خاطر نشان کرد: سیاست اجتماعی نفی نظام سلطه و استکبار از ایات قران برآمده استکبار ستیزی و تقویت روحیه جهادی از جمله منویات ایشان است که از قران استخراج می شود. فرهنگ شهادت که از عالی ترین مفاهیم قرانی است نیز در نگاه ایشان وجود دارد. استقلال، خوباوری، امید به اینده و حاکمیت ارزش های انسانی از دیگر نکات برجسته در دیدگاههای ایشان است که حاصل نگاه و تفکر قرانی معظم‌له است.

  وی با بیان اینکه خیلی از ما به این محورها، آموزها و مبانی قرآن توجهی نمی‌کنیم، گفت: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که توسط رهبر انقلاب ابلاغ شد باید سرلوحه تمام فعالیت‌ها قرار گیرد

حجت الاسلام رستمی با اشاره به  قرآن هراسی در غرب گفت: موضوع قرآن سوزی یک سیاست برای مقابله با گسترش قرآن است. بنابراین این کتاب با نظام فکری استکبار جهانی به هیچ عنوان سازگار نیست.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا