اخبار روز

هاآرتص: کابینه جنگ اسرائیل کنترل امور را از دست داده است

هاآرتص: کابینه جنگ اسرائیل کنترل امور را از دست داده است

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری برگزیده های ایران، روزنامه عبری هاآرتص در یک تحلیل خبری به وضعیت آشفته رژیم صهیونیستی در باتلاق جنگ غزه به‌ویژه بعد از عملیات تلافی‌جویانه جمهوری اسلامی ایران ضد صهیونیست‌ها در داخل اراضی اشغالی فلسطین اشاره و اعلام کرد: کابینه جنگ اسرائیل کنترل خود را بر امور از دست داده است و ممکن است کار را به تشدید درگیری‌ها در منطقه که بسیار خطرناک است بکشاند.

هاآرتص در این مقاله به‌قلم «راویت هشت» تحلیلگر صهیونیست تأکید کرد: پیامدهای عملیات ایران علیه اسرائیل موجب تشدید بحران اسرائیل در جنگ غزه و پرونده اسرا می‌شود و همه این امور را در معرض خطر قرار می‌دهد.

این تحلیلگر صهیونیست افزود: اگر اسرائیل بخواهد اقدام جدیدی علیه ایران انجام دهد این امر منجر به اتحاد بیشتر جبهه‌ها (گروه‌های مقاومت) ضد اسرائیل خواهد شد و طرف‌های بسیاری علیه ما به میدان خواهند آمد. در این شرایط «یحیی السنوار» رئیس حماس در نوار غزه تبدیل به عضو ارشد یک ائتلاف سازمان‌یافته و آموزش‌دیده می‌شود که با حمایت روسیه باران‌های آتش و گوگرد را به اسرائیل می‌باراند.

نویسنده این مقاله تصریح کرد: اگر این اتفاق بیفتد، السنوار هرگز به‌سمت معامله‌ای که منجر به حل پرونده اسرا شود حرکت نمی‌کند و در این شرایط حتی فشار نظامی بر حماس هم کارساز نخواهد بود، علاوه بر آن اکنون صحبت از حمله به رفح هم تبدیل به یک مضحکه شده که اعتبار اسرائیل را تضعیف کرده و توان بازدارندگی آن را بسیار کاهش داده است.

وی با اشاره به انزوای رژیم صهیونیستی نزد افکار عمومی جهان بعد از جنایات شنیعی که علیه غیرنظامیان در غزه انجام داده است اعلام کرد که ارتباط مستقیمی میان افزایش درخواست‌ها برای ارسال کمک‌های انسانی به غزه با تنزل جایگاه اسرائیل در عرصه بین‌المللی وجود دارد؛ زیرا اسرائیل به‌عنوان یک جنایتکار جنگی در جهان شناخته شده است که عامدانه ۲ میلیون فلسطینی را گرسنه نگه می‌دارد.

رسانه عبری: نوع عملیات ایران ضد اسرائیل در جهان بی‌سابقه است
رسانه عبری: ایران عدم بازدارندگی آمریکا و اسرائیل را فاش کرد
روزنامه عبری: ایران مهمترین پایگاه اسرائیل را هدف قرار داد

تحلیلگر مذکور صهیونیست هشدار داد: «جو بایدن» رئیس‌جمهوری آمریکا هم که به حمایت از اسرائیل متعهد است تحت فشارهای زیادی برای تغییر موضع خود قرار دارد. در زمان حاضر کابینه جنگ اسرائیل به ارزیابی نهادهای امنیتی و اطلاعاتی که معتقدند اوضاع منطقه علیه اسرائیل شعله‌ور نخواهد شد تکیه کرده‌اند، اما نباید فراموش کنیم که اعضای این کابینه همان کسانی هستند که انتظار حمله ایران را نداشتند.

در ادامه این مقاله تأکید شده است: اسرائیل مسئولیت خود را هم در قبال این حادثه (ناتوانی در پیش‌بینی عملیات ایران) به‌عهده نگرفت؛ چه برسد به شکست در عملیات ۷ اکتبر. واقعیت آن است که اعضای کابینه جنگ اسرائیل تنها در پی انتقام هستند و علی‌رغم وسعت عواقب و خطراتی که اسرائیل با آن مواجه است اما آنها هیچ توجیه قانع‌کننده‌ای برای این رفتارهای خود ندارند.

این نویسنده صهیونیست در ادامه با هشدار درباره تشدید تنش‌ها علیه رژیم صهیونیستی تصریح کرد که رفتارهای غیرمنطقی کنونی کابینه جنگ اسرائیل احتمال مشارکت حزب‌الله در جنگی همه‌جانبه علیه اسرائیل را به‌شدت افزایش می‌دهد؛ جنگی که از بیش از ۶ ماه گذشته اسرائیلی‌ها را از پا درآورده و شهرک‌نشینان را مجبور به ترک خانه‌هایشان کرده است.

وی در ادامه تحلیل خبری خود با انتقاد تند از مقامات صهیونیست تأکید کرد: کابینه جنگ کنترل امور را از دست داده است و اعضای آن بدون هیچ راهبرد مشخصی طبق انگیزه‌های شخصی خود عمل می‌کنند و تنها اسیر گرایش به انتقام هستند؛ بدون اینکه توجیهی برای این رفتارهای خود که عواقب خطرناکی برای اسرائیل دارد، ارائه دهند.

/+

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا