اخبار ورزشی

واکنش استکی به تمرینات تیم امید، ناکامی جوانان و درخشش نوجوانان بوکس در قهرمانی آسیا

واکنش استکی به تمرینات تیم امید، ناکامی جوانان و درخشش نوجوانان بوکس در قهرمانی آسیا

– اخبار ورزشی –

علیرضا استکی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری برگزیده های ایران، در خصوص شروع اردوهای تیم ملی امید اظهار داشت: جلسه‌ای با روح‌الله حسینی، حسین رحمتی مدیر تیم‌های ملی و عیسی گل‌محمدی سرپرست تیم امید در خصوص برگزاری انتخابی و نحوه برگزاری اردوها داشتیم و به نتایج خوبی رسیدیم. قرار شد آخر آبان ماه انتخابی تیم امید در دو مرحله با حضور ۱۵ و ۱۶ استان طبق سهمیه‌بندی برگزار شود. بعد از انتخابی ۱۵ تا ۲۰ بوکسور را به اردو دعوت خواهیم کرد و اردوها را برای مسابقات قهرمانی آسیا آغاز خواهیم کرد و هدف اصلی نیز پشتوانه‌سازی برای تیم بزرگسالان خواهد بود.

احدی: خواسته جامعه بوکس، مربی خارجی است/ فکر نمی‌کردم عملکرد ملی‌پوشان نوجوان تا این حد خوب باشد

 

وی درخصوص زمان برگزاری مسابقات قهرمانی امیدهای آسیا عنوان کرد: در حال حاضر قرار است این مسابقات اگر تاریخش تغییر نکند،  در بهمن ماه برگزار شود. البته هنوز میزبان مسابقات مشخص نشده است. البته این موضوع چندان برای ما مهم نیست و به دنبال این هستیم که بتوانیم پشتوانه‌های خوبی برای تیم بزرگسالان داشته باشیم. از زحمات حسین رحمتی به خاطر حمایت از برگزاری اردوهای تیم امید تشکر می‌کنم.

سرمربی سابق تیم ملی در پاسخ به این سوال که ارزیابی‌اش از موفقیت تیم نوجوانان و عدم توفیق تیم جوانان با وجود کسب نتایج خوب گذشته در قهرمانی آسیا گفت: بدشانسی، قرعه بد، ناداوری در سه وزن و یک مقدار حواشی قبل از اعزام برای تیم جوانان، تاثیر خود را گذاشت و این تیم موفق به کسب مدال نشد. نباید یادمان برود که رضا مهدی‌پور در طی این سال‌ها در بخش نوجوانان و جوانان با تیم ملی موفق به کسب مدال طلا و اهتزار پرچم کشورمان شده بود.

استکی ادامه داد: عدم نتیجه‌گیری تیم جوانان را به پای بدشانسی، قرعه بد و ناداوری در سه وزن ۵۱، ۷۵ و ۹۱+ کیلوگرم می‌گذارم که می‌توانست باعث شود که با کسب یک مدال طلا، نقره و برنز کار خود را به اتمام برساند. از طرفی در بخش جوانان همه تیم‌ها با تیم اصلی خود حاضر شده بودند، اما در بخش نوجوانان با توجه به اینکه قهرمانی جهان ۲۰ روز دیگر برگزار می‌شود، بعضی کشورها با تیم دوم خود در مسابقات حاضر شده بودند. با این حال تیم نوجوانان نتیجه خیره‌ کننده‌ای کسب کرد.

وی تصریح کرد: وقتی یک بوکسور می‌تواند با مربی استان خود و دو، سه اردوی یک‌هفته‌ای تیم ملی قهرمان آسیا شود، قطعاً با کادر مجرب تیم نوجوانان باید طلای جهان در مسابقات جهانی کسب کند. امیدوارم کادرفنی تیم نوجوانان بتواند با برنامه‌ریزی درست، مدال طلای آسیا را در مسابقات جهانی ارمنستان تبدیل به مدال طلای دنیا کند.

سرمربی تیم امید بوکس در خصوص ناداوری واضح در حق سام استکی در مرحله یک‌چهارم نهایی مسابقات قهرمانی آسیا و عدم اعلام برتری او با وجود چند بار قطع مبارزه به دلیل آسیب دیدگی  و حتی ناک دان حریف در راند سوم گفت: اصلاً عدم کسب مدال سام مهم نیست، مهم این است که او کار خود را بالای رینگ انجام داد و چیزی از بوکسور ترکمنستان باقی نماند. بازی برد و باخت دارد و مطمئن باشید در دوره‌های بعد خیلی اتفاقات بهتری برای بوکس ایران و سام می‌افتد. او رضایت من به عنوان پدرش و سرمربی تیم ملی را جلب کرد و قطعاً می‌تواند در آینده اتفاقات بهتری را رقم بزند. 

استکی خاطرنشان کرد: بوکسور ترکمنستان در بازی قبل نماینده هند را در یک بازی برتر و در سه راند کامل و دو بار ناک دان حریف به پایان رساند. هندی  در بخش تیمی در نوجوانان به مقام قهرمانی رسید و در رده جوانان  نیز سوم شد.  با این حال او جلوی سام هیچ حرفی برای گفتن نداشت و بازی باید از راند دوم قطع می‌شد. حتی در راند سوم نیز ناک دان شد، اما باز هم مشکلی نیست. یکی از حق‌خوری‌های مسلم این بازی بود و در دو وزن دیگر این اتفاق تکرار شد و بچه‌ها از داوری ضربه خوردند. بعد از این بازی نیز از ادامه مبارزه حریف ترکمنستانی به دلیل آسیب دیدگی از بینی، دست و دنده جلوگیری شد و نتوانست دیگر بازی کند و بوکسور ویتنامی فقط با برد کویت فینالیست شد.

وی در پایان در خصوص بحث استخدام مربی خارجی برای تیم ملی عنوان کرد: قطعاً یکی از کارهای مثبت فدراسیون استخدام یک مربی خوب خارجی برای تیم ملی خواهد بود.

 

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا