سیاسی

وزیر دفاع در دیدار سفیر ترکیه: دخالت آمریکا در جنایات صهیونیستها شرایط امنیتی منطقه را پیچیده‌تر کرده است

وزیر دفاع در دیدار سفیر ترکیه: دخالت آمریکا در جنایات صهیونیستها شرایط امنیتی منطقه را پیچیده‌تر کرده است

– اخبار سیاسی –

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری برگزیده های ایران، حجابی کرلانگیچ سفیر جمهوری ترکیه با حضور در ستاد وزارت دفاع در تهران با امیر سرتیپ آشتیانی دیدار و گفتگو کرد.

امیر آشتیانی در گفتگو با وزیر دفاع سوریه: حملات اخیر رژیم صهیونیستی یک خودکشی سیاسی است

 

امیر آشتیانی در این دیدار  با تأکید بر اشتراکات فرهنگی، تاریخی و تمدنی ایران و ترکیه ضمن استقبال از گسترش همکاری‌های دفاعی و نظامی دو جانبه، تقویت همکاری دو کشور را برای همه منطقه و جهان اسلام مفید ارزیابی و بر هماهنگی در اتخاذ مواضع در خصوص مسائل مهم منطقه و بین المللی کرد.

وزیر دفاع در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به حوادث منطقه بویژه جنایتهای رژیم صهیونیستی طی سخنانی اظهار داشت: مسئله اول جهان اسلام و همه دنیا موضوع فلسطین است؛ بطور قطع، رژیم صهیونیستی به هیچ یک از اهداف خود در غزه نخواهد رسید و دخالت و حمایت آمریکا و غربی‌ها از جنایات رژیم کودک‌کش صهیونیستی شرایط امنیتی منطقه را پیچیده‌تر کرده است.

وزیر دفاع با بیان اینکه عملیاتهای رزمندگان و مقاومت فلسطین برآمده از توانمندی‌های بومی و روحیه مقاومت آنان و بازتابی از چند دهه فشار تحریم و تحقیر بوده است، گفت: عملیات طوفان الاقصی بعنوان یک عملیات کاملا فلسطینی موفق، با دستاوردهای بزرگ آن، بخوبی پوشالی بودن قدرت رژیم صهیونیسیت را عیان کرد.

آشتیانی با تأکید بر اقدامات عملی مانند تحریم‌های اقتصادی و توقف صادرات انرژی و سوخت، تحریم‌های هوایی و بسیاری از اقدامات دیگر توسط دولتهای اسلامی علیه رژیم صهیونیستی گفت: قطعاً لازم است این کشورها بویژه کشورهای مهم منطقه بعنوان وظیفه شرعی و انسانی در این خصوص قاطعانه تر و  هماهنگ تر موضعگیری و اقدام کنند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در بخش دیگری از سخنان خود راجع تحولات قفقاز گفت: ثبات و امنیت در مناطق پیرامونی ما نظیر منطقه غرب آسیا(خاورمیانه)، آسیای مرکزی و قفقاز دارای اهمیت اساسی برای دو ایران و ترکیه است و تجربه نشان داده، همکاری و رایزنی دو کشور می تواند منجر به توازن، تعادل و ثبات در منطقه شود.

آشتیانی با بیان اینکه سیاست اصولی  جمهوری اسلامی ایران، حفظ یکپارچگی و تمامیت ارضی همه کشورهای منطقه است تأکید کرد: حاکمیت سیاسی کشورهای منطقه باید محترم شمرده شود و بطور قطع مشارکت ایران و ترکیه می تواند در ایجاد ثبات و امنیت منطقه و مقابله با اقدامات تجزیه طلبانه مفید و مؤثر باشد.

وزیر دفاع تصریح کرد: به جد معتقدیم تغییر مرزهای تاریخی و ژئوپلتیک در منطقه امری آسیب زا و مخرب برای امنیت منطقه خواهد بود.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا