فرهنگ و هنر

ویژه برنامه‌های رادیو جوان برای پوشش سفر زیارتی اربعین

ویژه برنامه‌های رادیو جوان برای پوشش سفر زیارتی اربعین

– اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری برگزیده های ایران، علیرضا محمدنیا مدیر گروه تاریخ و معارف شبکه رادیویی جوان اظهار کرد: زائران اربعین، هر ساله در ماه صفر و به ویژه در روزهای اربعین، به کربلا در عراق سفر می‌کنند تا در مقابل حرم مطهر حضرت امام حسین (ع) عزاداری کنند. این سفر عظیم و مقدس که هر ساله میلیون‌ها نفر از مسلمانان از سرتاسر جهان در آن شرکت می‌کنند، به عنوان یکی از بزرگترین تجمعات مذهبی در جهان شناخته می‌شود.

وی در ادامه افزود: زائران اربعین با عشق و ایمان به امام حسین (ع) و خاندان پاک او، در طول راه به پیاده‌روی می‌پردازند و مسافتی طولانی را از نجف تا کربلا طی می‌کنند. این سفر پرفراز و نشیب، با تحمل فشارهای جسمی و ذهنی، نشان از عزم و اراده قوی زائران دارد.

علیرضا محمدنیا درباره ویژه برنامه‌های رادیو جوان توضیح داد: در همین راستا برنامه “به عشق حسین” به صورت محیطی از مسیر نجف تا کربلا و از موکب‌های بین راه و بین الحرمین، ضمن رساندن فضای معنوی زائرین در مسیر پیاده‌روی و گفت‌وگو با آنها و نیز همقدم با مردمی که از سراسر جهان در این راهپیمایی عظیم شرکت کرده‌اند، از هدف و حال و هوایشان در این مسیر به مخاطبین شبکه جوان گزارش می‌دهد.

ویژه برنامه «به عشق حسین» به تهیه کنندگی عباس پیری و به گویندگی مجید عسگری در ساعات ۱۰ الی ۱۰:۴۵ صبح، ۱۶ الی ۱۶:۴۵ و ۲۱ الی ۲۲ روانه آنتن رادیو جوان خواهد شد.

برنامه‌های رادیو در ایام ماه صفر

برنامه‌های ویژه رادیو جوان برای پوشش جاماندگان اربعین

علیرضا محمدنیا درباره دیگر ویژه برنامه شبکه رادیویی جوان یادآور شد: برنامه “به تو نزدیکم” به موضوعات مرتبط با جاماندگان اربعین حسینی (ع) می‌پردازد و با گزارشگران رادیو جوان در طول مسیر، حال و هوای جاماندگان اربعین را منعکس می‌کند. این برنامه در ساعات ۹ الی ۱۰ صبح و ۱۱ الی ۱۲ به شنوندگان رادیو جوان تقدیم می‌شود.

برنامه “قدم به قدم” با آخرین خبرها و اطلاع‌رسانی سفر زیارتی اربعین

مدیر گروه تاریخ و معارف شبکه رادیویی جوان درباره برنامه “قدم به قدم” توضیح داد: این ویژه برنامه رادیویی نیز به آخرین خبرها و رویدادهای مرتبط با سفر زیارتی اربعین و همچنین اطلاع‌رسانی به شنوندگانی که قصد دارند به این سفر زیارتی بروند، اختصاص دارد. 

برنامه «قدم به قدم» با تهیه کنندگی و گویندگی اکرم اویسی، در ساعات ۷:۵۵ صبح، ۱۲:۳۰، ۱۵، ۱۷ و ۲۲ روی موج اف.ام ردیف ۸۸ مگاهرتز، از شبکه رادیویی جوان پخش می‌شود.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا