بین الملل

پیروزی جو بایدن در انتخابات مقدماتی ایالت کارولینای جنوبی

پیروزی جو بایدن در انتخابات مقدماتی ایالت کارولینای جنوبی

به گزارش برگزیده، «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا در دور قبلی انتخابات مقدماتی حزب دموکرات در ایالت نیوهمپشایر نیز پیروز شد اما آن انتخابات چندان برای دموکرات‌ها رسمیت نداشت و حامیان رئیس‌جمهور صرفا نام او را در برگه‌های رای ثبت کردند زیرا خود دموکرات‌ها خواستار این بودند که انتخابات رسمی مقدماتی آنها از ایالت کارولینای جنوبی آغاز شود.

طبق گزارش تلویزیون سی‌ان‌ان، جو بایدن با کسب ۱۲۶ هزار و ۳۲۱ رای توانست ۹۶.۲ درصد رای به خود اختصاص دهد. «ماریان ویلیامسون» نویسنده آمریکایی و «دین فیلیپس» نماینده دموکرات ایالت مینه‌سوتا با کسب به ترتیب ۲.۱ و ۱.۷ درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

به گزارش ایسنا، جو بایدن امروز – یکشنبه – پس از پیروزی خطاب به حامیانش و مردم آمریکا ضمن اشاره به ۱۴ میلیون شغل جدید و کاهش نرخ بیکاری به زیر ۴ درصد در طی ۲ سال اخیر و هم‌چنین نرخ بیکاری کم‌سابقه برای سیاه‌پوستان آمریکایی گفت: «ما هیچکس را پشت سر نمی‌گذاریم. در سال ۲۰۲۰، این رای‌دهندگان کارولینای جنوبی بودند که ثابت کردند کارشناسان اشتباه می‌کنند. آنها روح تازه‌ای به مبارزات انتخاباتی ما دمیدند و ما را در مسیر پیروزی ریاست جمهوری قرار دادند. اکنون در سال ۲۰۲۴، مردم کارولینای جنوبی دوباره به میدان آمده‌اند و من شک ندارم که شما، ما را در مسیر پیروزی دوباره ریاست ‌جمهوری قرار می‌دهید و مجددا دونالد ترامپ را به بازنده‌ تبدیل می‌کنید.»

براساس تازه‌ترین نظرسنجی سی‌ان‌ان/اس‌.اس.‌آر.‌اس، دونالد ترامپ در حال حاضر در میان رای‌دهندگان ۴۹ درصد و جو بایدن ۴۵ درصد آرا را دارد.

دونالد ترامپ در انتخابات مقدماتی حزب جمهوری‌خواهان در ایالت آیووا و نیوهمپشایر به پیروزی رسید و رقیب او «نیکی هیلی» سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل همچنان می‌خواهد با این رئیس‌جمهور سابق رقابت کند.

انتخابات مقدماتی بعدی حزب دموکرات در تاریخ ۶ فوریه (۱۷ بهمن) در ایالت نوادا و انتخابات مقدماتی بعدی حزب جمهوری‌خواه در تاریخ ۲۴ فوریه (۵ اسفند) در ایالت کارولینای جنوبی برگزار خواهد شد.

حزب جمهوری‌خواهان ایالت کارولینای جنوبی در واکنش به پیروزی جو بایدن اعلام کرد: «جو بایدن با تورم بالا، مرزهای باز، نگرش بی‌تفاوت نسبت به تروریسم و یهودستیزی، رویای آمریکایی را به قتل می‌رساند. مردم آمریکا چهار سال دیگر را با جو بایدن نمی‌خواهند. ما باید جمهوری‌خواهان را به کاخ سفید برگردانیم تا از این نابسامانی و سقوطی که بایدن رقم زده، جلوگیری کنیم.»

۳۱۱۳۱۱

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا