اجتماعی

پیشنهاد ایران برای تأسیس مرکز توسعه صنایع‌دستی و گردشگری

پیشنهاد ایران برای تأسیس مرکز توسعه صنایع‌دستی و گردشگری

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برگزیده های ایران، در یکصد و بیست و یکمین نشست شورای اجرایی UN-tourism که با حضور علی‌اصغر شالبافیان؛ معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران از ۲۱ الی ۲۲ خرداد ماه جاری در شهر بارسلون کشور اسپانیا برگزار شد، پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران برای تشکیل مرکز توسعه، ترویج و تحقیق کاربردی صنایع‌دستی و گردشگری به دبیرکل UN –Tourism ارائه و مورد پذیرش قرار گرفت.

شورای راهبردی صنایع‌دستی تشکیل می‌شود

بر این اساس مقرر شد این موضوع در کمیسیون منطقه‌ای آسیا که در ماه آینده در کشور فیلیپین برگزار می‌شود، توسط نمایندگان جمهوری اسلامی ایران ارائه شود.

همچنین بر اساس رای اعضای شورای اجرایی کشور کلمبیا نیز به عنوان میزبان نشست بعدی انتخاب شد.

به گزارش برگزیده های ایران، در این نشست، گزارشی کامل از سوی معاون گردشگری کشورمان درباره روستاهای معرفی شده به سازمان جهانی گردشگری در سال ۲۰۲۴ ارائه و در آن به میزان مشارکت بالای استانداران، معاونین عمرانی، فرمانداران، دهیاران و سایر ذینفعان بخش خصوصی اشاره شد.

در پی ارائه محتوای مذکور مقرر شد اطلاعات تکمیلی روستاها در وب‌سایت‌های مرتبط بارگذاری شود که انجام این اقدام نقش موثری در معرفی ظرفیت‌های گردشگری کشورمان و معرفی جمهوری اسلامی ایران خواهد داشت.

/

حتما بخوانید : زلزله در کره جنوبی
سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا