اخبار ورزشی

کاسورلا: مربیگری، ژاوی را عوض کرده است/ او داد هم نمی‌زد!

کاسورلا: مربیگری، ژاوی را عوض کرده است/ او داد هم نمی‌زد!

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرگزاری برگزیده های ایران، سانتیاگو کاسورلا بازیکن اسپانیایی پیشین تیم‌های فوتبال آرسنال، ویارئال و السد قطر می‌گوید شخصیت ژاوی هرناندس نسبت به دوران بازیگری‌اش به شدت دچار تغییر و او از یک فرد آرام و خونسرد به یک انسان پرخاشگر و عصبی تبدیل شده است.

کاسورلا علاوه بر تیم ملی اسپانیا در السد هم با ژاوی هم‌تیمی بود و به همین دلیل کاملاً با روحیات و شخصیت ستاره پیشین بارسلونا آشنا بود. او اما می‌گوید ژاوی که الان کنار زمین و در تمرینات بارسلونا می‌بیند با آن بازیکنی که کنارش بازی می‌کرد هیچ شباهتی ندارد.

کاسورلای ۳۹ ساله که سال ۲۰۲۳ السد را به مقصد تیم رئال اویه‌دوی اسپانیا ترک کرد و هنوز در آن تیم توپ می‌زند، به نشریه گاردین گفت: تیپ شخصیتی ژاوی به چیزی کاملاً متفاوت از آنچه که می‌شناختم تبدیل شده است. مورد ژاوی شبیه داستان خود من با اویه‌دو داست. او کسی بود که از من به خاطر اینکه در قطر تنهایم گذاشت (وقتی برای هدایت بارسلونا از مربیگری السد دست کشید) عذرخواهی کرد و گفت “سانتی این رؤیای من و یک مسئله بسیار شخصی است”. بعد از آن اما او دیگر آن آدم سابق نشد. اینکه در وطن خودت اینقدر تحت فشار باشی واقعاً تلخ است. به نظرم او دست کم گرفته می‌شود. او دارد یکی از دشوارترین مقاطع زندگی حرفه‌ای خودش را تجربه می‌کند. با اینکه قهرمان لالیگا و سوپرجام شد اما هنوز هم در معرض فشار و انتقاد است.

ژاویر هرناندز کروز , تیم فوتبال بارسلونا ,

هشدار ژاوی به بازیکنان بارسلونا درباره ال‌کلاسیکو

هافبک پیشین آرسنال افزود: ژاوی مرا غافلگیر کرده است. وقتی کنار هم بازی می‌کردیم هرگز ندیدم که صدایش را بالا ببرد اما بعد از اینکه مربی شد رفتارش عوض شد. روز اول ما بازی‌مان را باختیم (السد در آغاز دوره مربیگری ژاوی). او را دیدم که بطری‌های آب را شوت می‌کند، به بازیکنان بد و بیراه می‌گوید، داد و بیدا می‌کند. اواخر همان روز از او پرسیدم :”ژاوی، امروز چه بلایی به سرت آمده است؟”. او جواب داد:« من به کل عوض شده‌ام. اگر این کارها را نکنم، رختکن حرفم را نمی‌خواند!”. از خودم پرسیدم آیا واقعاً چنین رفتاری لازم است؟ فکر نمی‌کنم که روزی اینگونه رفتار کنم هرچند در مورد ژاوی هم چنین تصوری را داشتم.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا