بین الملل

کامرون خواستار عقب‌نشینی حزب‌الله شد

کامرون خواستار عقب‌نشینی حزب‌الله شد

به گزارش برگزیده، در حالی که تنش‌های مرزی میان حزب‌الله لبنان و رژیم صهیونیستی همچنان ادامه دارد و این رژیم از آمریکا درخواست کرده که به مجهز کردن تل‌آویو به سلاح ادامه بدهد، «دیوید کامرون» وزیر امور خارجه انگلیس در گفت‌وگو با شبکه لبنانی LBCI در این باره اظهار کرد: حزب‌الله باید به شمال رودخانه لیطانی عقب‌نشینی کند.

وی تاکید کرد که انگلیس برای کمک به حفظ ثبات در لبنان و جلوگیری از هرگونه تشدید ویرانگر تنش در منطقه تلاش می‌کند.

به گزارش ایسنا، کامرون همچنین در جریان بازدید از پایگاه هوایی «ریاق» در «البقاع» بر پایبندی انگلیس به تلاش برای جلوگیری از تشدید تنش در لبنان و حمایت مستمر از ارتش این کشور تاکید کرد. وزیر خارجه انگلیس گفت: طی سال‌های گذشته انگلیس همواره از ارتش لبنان حمایت کرده و این حمایت از سال ۲۰۰۹ تاکنون از ۱۰۰ میلیون پوند فراتر رفته است.

وی افزود: انگلیس تاکنون ۷۸ برج مرزی ساخته، ۳۴۴ خودرو لندرور و سه هزار و ۴۵۰ مجموعه تجهیزات حفاظت فردی برای سربازان زن و مرد در عملیات مرزی را در اختیار لبنان قرار داده و بیش از ۲۶ هزار نیروی مسلح لبنان و پرسنل در عملیات مرزی و امنیت داخلی را آموزش داده است.

دیوید کامرون در بخش دیگری از اظهاراتش به موضوع تنش در دریای سرخ پرداخت. وی با هدف توجیه تجاوزات به یمن در این باره گفت ارتش یمن می‌داند که حملاتش برای آن هزینه‌های به همراه دارد.

در ادامه تجاوزات آمریکایی – انگلیسی به اهداف ارتش یمن، رسانه‌ها روز جمعه هم از تجاوز دوباره آمریکا و انگلیس به استان حجه یمن خبر دادند. ارتش آمریکا و انگلیس روز چهارشنبه هم شمال شهر صعده یمن را هدف قرار دادند.

یمن در حمایت از غزه، با آغاز حملات خود در ۳۱ اکتبر و انجام ده‌ها عملیات پس از آن، تلاش‌های آمریکا و انگلیس را برای شکستن محاصره تحمیل شده بر رژیم صهیونیستی در سراسر دریای سرخ ناکام گذاشته و این عملیات حتی از ناکام گذاشتن این تلاش‌ها فراتر رفته و صنعا در پی حماقت ائتلاف آمریکایی با انجام حملات به مناطق مختلف یمن، اهداف خود را گسترش داده و حالا کشتی‌های آمریکایی و انگلیسی را هم هدف می‌گیرد.

۳۱۱۳۱۱

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا