آذربایجان غربی

کاهش ۲۵ درصدی جابجایی مسافر با ناوگان حمل‌ونقل عمومی آذربایجان‌غربی در روزهای نوروزی

کاهش ۲۵ درصدی جابجایی مسافر با ناوگان حمل‌ونقل عمومی آذربایجان‌غربی در روزهای نوروزی

به گزارش خبرگزاری برگزیده از آذربایجان‌غربی، ایرج دست نشان مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان از تردد نزدیک به ۲۱۵ هزار مسافر نوروزی از پایانه‌های مرزی استان خبر داد.

وی افزود: از آغاز طرح نوروزی ۱۴۰۳، تعداد ۶۴۶ دستگاه اتوبوس و ۱۰هزار و ۹۲۹ دستگاه سواری ایرانی و خارجی از پایانه مرزی استان تردد کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه آذربایجان‌غربی ۵ پایانه مرزی دارد و کریدور ارتباطی کشور با اروپا است، تصریح کرد: پایانه مرزی رازی با بیش از ۸۵ هزار تردد مسافر و تردد ۵۴۴۴ سواری ایرانی و خارجی در رتبه اول ترددها قرار دارد.

دست نشان با اشاره به اینکه تمامی پایانه‌های مرزی آذربایجان‌غربی بصورت فعال آماده ارائه خدمات به مسافران نوروزی هستند، اظهار کرد: پایانه مرزی بازرگان در مجموع با تردد ۶۳ مسافر و ۱۹۹دستگاه اتوبوس و تردد ۴۳۱۵سواری ایرانی و خارجی در رتبه دوم ترددهای نوروزی مرزی قرار دارد.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی خاطر نشان کرد: پایانه مرزی سرو با تردد ۲۷هزار و ۴۲۲نفر، پایانه مرزی تمرچین با تردد بالغ بر ۲۶ هزار نفر و کیله سردشت با تردد ۳۷۶۹ نفر در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

دست نشان اظهار کرد: از آغاز طرح نوروزی تاکنون ۱۴۷ هزار و ۸۹۵ مسافر در قالب ۲۲ هزار و ۵۴ سفر توسط ناوگان حمل‌ونقل عمومی آذربایجان‌غربی جابه‌جا شدند که میزان جابجایی مسافر نسبت به مدت زمان سال گذشته ۲۴.۸۹درصد کاهش داشته همچنین تعداد سفر نیز ۱۴.۰۶ درصد روند کاهشی را نشان می‌دهد.

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا