اجتماعی

“کاگنوپل” پنجره‌ای به‌سوی جدیدترین پیشرفت‌های علوم شناختی

“کاگنوپل” پنجره‌ای به‌سوی جدیدترین پیشرفت‌های علوم شناختی

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برگزیده های ایران، نخستین رویداد ملی علوم و فناوری‌های شناختی “کاگنوپل” با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی خردادماه امسال در اصفهان برگزار می‌شود.

به‌منظور گسترش فعالیت‌های تحقیق، توسعه و تمرکز بر فناوری‌های شناختی، تشویق ورود صنایع و شرکت‌های بزرگ و صاحب فناوری‌های نوین جهت سرمایه‌گذاری به‌روی‌ ایده‌ها و استارت‌آپ‌های شناختی و افزایش شتاب رشد استارت‌آپ‌ها و‌ ایده‌ها، اولین رویداد ملی علوم و فناوری‌های شناختی “کاگنوپل” با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی در خردادماه امسال در اصفهان برگزار می‌شود.

این رویداد در سه محور تجهیزات و ابزار‌های سلامت شناختی، بازی‌ها و بسته‌های پرورش شناختی و هوش مصنوعی و داده‌کاوی شناختی توسط صندوق پژوهش و فناوری استان اصفهان و با مشارکت و همکاری برخی دیگر از مراکز و نهاد‌های مالی، علمی و تخصصی نهم خردادماه امسال در اصفهان گشایش می‌یابد.

رویداد ملی علوم و فناوری‌های شناختی با هدف آشنایی افراد با مفاهیم، کاربرد‌ها و جدید‌ترین پیشرفت‌ها در حوزه‌های مختلف علوم، اشتراک دانش، تبادل نظر و ترویج علوم شناختی برای ارتقای فهم و استفاده مؤثر از دانش علوم شناختی در زندگی روزمره و ارتباط آن با صنعت به‌منظور کاربردی‌سازی این دانش توسط دانشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی و یا شرکت‌های فناوری، برگزار می‌شود.

تجهیز ۱۲ مرکز علمی و دانشگاهی به دستگاه‌ها و تجهیزات پیشرفته درحوزه علوم شناختی

منتورینگ و معرفی استارت‌آپ‌ها به‌عنوان یکی از بخش‌های رویداد‌های ترویجی علوم شناختی، به‌منظور ارتقاء و پشتیبانی از‌ ایده‌ها و تیم‌های کارآفرین در حوزه علوم شناختی انجام می‌شود.

بخش به‌هم‌رسانی و ارائه به سرمایه‌گذار یکی از بخش‌های مهم در رویداد‌های ترویجی علوم شناختی است که به کارآفرینان و شرکت‌های نوپا در این زمینه فرصت می‌دهد تا‌ ایده‌ها و پروژه‌های خود را به سرمایه‌گذاران معرفی کنند و از آن‌ها حمایت مالی و حمایت از نظریه‌های تجاری دریافت کنند. این بخش به‌شکل جلسات یا پنل‌هایی با حضور سرمایه‌گذاران و کارآفرینان برگزار می‌شود.

پنل‌های تخصصی و ترویجی، یکی از بخش‌های اساسی در رویداد‌های ترویجی علوم شناختی است که به‌صورت جلسات گروهی با حضور افراد متخصص در حوزه‌های مختلف علوم شناختی برگزار می‌شود و به شرکت‌کنندگان فرصت می‌دهد از طریق بحث و تبادل نظر با افراد متخصص در حوزه‌های مختلف این دانش، به فهم عمیقی دست یابند.

نمایشگاه ارائه دستاورد‌ها، یکی از بخش‌های جذاب در این رویداد است که به شرکت‌کنندگان فرصت می‌دهد با آخرین دستاورد‌ها، پروژه‌ها و نتایج تحقیقات در زمینه علوم شناختی آشنا شوند و اشتراک‌گذاری این اطلاعات با جامعه علمی و عموم افراد را تسهیل کند.

/+

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا