همدان

کشف فرار مالیاتی ۳۵ پزشک در همدان

کشف فرار مالیاتی ۳۵ پزشک در همدان

به گزارش خبرگزاری برگزیده از همدان، وجیه‌الله ذکوری، در نشست با اصحاب رسانه، گفت: در زمان رسیدگی معافیت مالیاتی برای پزشکان فراری هیچ مشوقی نیز برایشان وجود نخواهد داشت همچنین تمامی جرائم هم از آن‌ها مطالبه می شود.

وی با بیان اینکه ابزارهایی داریم که می‌تواند در محل دریافت‌های پزشکان را شناسایی و وصول کند، تاکید کرد: تمام پزشکانی که مطب دارند پیش ما پرونده مالیاتی دارند چرا که موظف به داشتن پایانه فروشگاهی هستند اما اینکه از این پایانه استفاده می‌شود یا نه موضوع دیگری است که در این خصوص مردم با اعلام گزارشات می‌توانند یاری‌رسان ما باشند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه ۹۶ درصد از درآمد کل استان از بخش مالیات است، خاطرنشان کرد: در دهه ماهه امسال ۲ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان مالیات باید دریافت می‌گردید که تا کنون ۲هزار و ۸۴۶ میلیارد آن‌تومان وصول شده است.

ذکوری با بیان اینکه در استان همدان ۲۷۷۰۰ مودی مالیاتی اظهارنامه خود را ارائه داده که بیش از ۷۸ درصد آن‌ها بدون رسیدگی مورد قبول واقع شده‌اند، گفت: سامانه سوت زنی درخصوص شناسایی فرارهای مالیاتی راه‌اندازی شده است.

وی در خصوص دریافت مالیات از خودروهای لوکس نیز عنوان کرد: سال گذشته حدود ۲ هزار خودروی لوکس در همدان شناسایی شده بودند و امسال نیز ۸۸۴ خودرو شناسایی که منجر به شناسایی ۱۱میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان شده که بیش از ۷ میلیارد آن به مرحله وصول رسیده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه مالیات بر مسکن‌های ملی از سازنده دریافت می‌شود، بیان کرد: برای ۶۰۱ پرونده خانه خالی مشمول دریافت مالیاتی برگه پنج میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان مالیات صادر شده است.

مدیرکل امور مالیاتی استان همدان در خصوص دریافت مالیات طلا نیز عنوان کرد: هیچ مالیاتی از طلای خریدار بغیر از اجرت ساخت و سود فروشنده دریافت نمی‌شود و گرفتن کد ملی از خریدار طلا الزامی نیست.

ذکوری در خصوص سامانه مودیان پایانه مودیان و پایانه‌های فروش نیز گفت: دی ماه اشخاص حقیقی نیز مشمول شدند به‌طوریکه مشاغلی مانند طلافروشان، پزشکان و صنوف درمانی، افرادی که بالای ۱۸ میلیارد تومان فروش دارند باید سامانه مودیان و پایانه فروشگاهی را اجرا کنند.

وی با بیان اینکه ۴۰۱ میلیارد تومان عوارض به شهرداری و دهیاری‌ها پرداخت شده بیان کرد: سهم شهرداری همدان در این بخش ۱۳۲ میلیارد تومان است.

مدیرکل امور مالیاتی همچنین با اشاره به اینکه در دولت سیزدهم بیش از ۱۵۰۰ گزارش فرارمالیاتی مورد رسیدگی قرار گرفته است، تاکید کرد: درآمد مالیاتی استان در ده ماهه امسال ۲۹۰۹ میلیارد تومان گزارش شده است.

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا