اقتصادی

کف سود میوه فروشی‌های تهران ۳۵ درصد / شبرنگ ۸۷ هزار تومان

کف سود میوه فروشی‌های تهران ۳۵ درصد / شبرنگ ۸۷ هزار تومان

فقط کافیه یک گشتی در بازار میوه فروشی‌های شهر تهران بزنید آن موقع خواهید دید که قیمت میوه در بازار اگرچه با اول تابستان تفاوت فاحشی کرده است؛ اما هنوز قیمت میوه گران است. برای همین وقتی به تره بار هم سر می‌زنید سه یا چهار قلم میوه درختی انتخاب می‌کنید باید حدود ۲۰۰ تومان هزینه کنید. البته اگر در بین میوه‌ها موز را انتخاب نکرده باشید و از هر نوع میوه هم بیشتر از یک کیلو خرید نکرده باشید.

البته اگر قصد خرید از بازار بار فروشان را داشته باشید، شاید ظاهرا به صرفه باشد، اما میزان هزینه‌ای که می‌کنید خیلی فرق نمی‌کند با آنچه از تره بار می‌خرید، چون در این بار هزینه حمل و نقل به شما بیش از مرکز شهر تحمیل می‌شود و درضمن شما آنجا زیر ۲ کیلو هیچ میوه را نباید بخرید.

با این حال خرید از بازار بارفروشان مزایای خودش را دارد. درحال حاضر بارفروشان تهران قیمت ۵۴ قلم سبزی و صیفی را برای ۶ روز آینده اعلام کردند. بر مبنای نرخ نامه بارفرشان قیمت عمده فروشی انواع میوه بین ۱۰ هزار تا ۶۷ هزار تومان است. البته اگر بخواهید میوه ممتاز خرید کنید، قیمتش از ۲۷ هزار تومان در هر کیلو شروع می‌شود تا ۸۰ هزار تومان.

درحالی که طبق اعلام اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی؛ خرده فروشان می‌توانند محصولات خود را تا ۳۵ درصد بالا از این نرخ‌ها در سطح خرده فروشی عرضه کنند. اما در مورد سقف قیمت اتحادیه اظهار نظری نکرده است.

میوه‌ها در اوج

قیمت انگور در این بازار تا کیلویی ۳۰ هزار تومان فروخته می‌شود، طالبی هم تا ۱۸ هزار تومان است، هلو انجیری تا ۴۵ هزار و هندوانه کیلویی ۸ هزار تومان، خربزه ۲۰ هزار توان، سیب ۴۰ هزار تومان، آلو تا ۴۰ هزار تومان، فروخته می‌شود. اما سقف قیمت موز کیلوی ۸۰ هزار تومان است. شبرنگ هم از ۱۵ هزار تومان در کف هست تا ۶۵ هزار تومان.

سبزی و صیفی چند؟

در بازار بارفروشان تهران قیمت بامیه ۴۲ هزار تومان، بادمجان ۲۰ هزار تومان، سبزی خوردن ۲۳ هزار تومان، گل کلم ۳۰ هزار تومان و هویج ۱۲ هزار تومان است.

لیست قیمت انواع میوه و سبزی را در زیر ببینید

بارفروشان تهران شهریور

۲۱۷۲۲۳

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا