اصفهان

کلاهبرداری ۱۵ میلیاردی با ساخت دستگاه «رسیدساز» جعلی!

کلاهبرداری ۱۵ میلیاردی با ساخت دستگاه «رسیدساز» جعلی!

به گزارش برگزیده از اصفهان؛ سرهنگ حسین تُرکیان اظهار کرد: در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس آگاهی استان اصفهان و اعلام شکایت مبنی بر کلاهبرداری فرد ناشناسی از وی موضوع در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: شاکی در اظهارات خود عنوان کرد یک تخته فرش دستبافت به ارزش ۲۵۰ میلیون ریال برای فروش در سایت دیوار آگهی کرده بود که فرد ناشناسی ضمن تماس تلفنی با وی، تمایل خود جهت خرید فرش را اعلام و بیان داشت مبلغ مربوطه را به حسابم واریز کرده و جهت تحویل کالا یک دستگاه خودرو به منزلم می فرستد.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان اظهار داشت: مال باخته در ادامه اظهارات خود عنوان کرد همزمان با حضور راننده، فرد خریدار مجدداً با من تماس گرفته و شماره شبای حساب بانکی مرا دریافت کرد که من هم پس از ارسال شماره شبا پیامکی مبنی بر واریز وجه دریافت کردم و با اطمینان خاطر، فرش را تحویل راننده دادم اما پس از مراجعه به بانک و استعلام وضعیت واریزی متوجه جعلی بودن رسید شدم.

سرهنگ تُرکیان در ادامه خاطر نشان کرد: تحقیقات در خصوص شناسایی و دستگیری فرد کلاهبردار با دقت و ظرافت خاصی توسط کارآگاهان در حال انجام بود که تعدادی دیگر از شهروندان اصفهانی نیز به پلیس آگاهی مراجعه و شکایت های مشابهی را مطرح کردند و همین امر نشان می داد که یک کلاهبردار حرفه ای پشت این ماجرا قرار دارد.

راننده خودرو، تنها سرنخ ماجرای کلاهبرداری

وی با بیان اینکه هیچ کدام از مال باختگان اطلاعات درستیی از مشخصات ظاهری و هویتی از فرد کلاهبردار نداشتند، گفت: از آنجا که تنها سرنخ این پرونده راننده خودرو بود کارآگاهان به سراغ او رفتند که وی در اظهارات خود عنوان کرد پس از تحویل گرفتن بسته بنابر اعلام سفر ثبت شده در سامانه به مقصد اعلامی مراجعه و بسته را به جوان ناشناسی که در محل منتظر بود تحویل داده است.

این مقام انتظامی اظهار داشت: در ادامه با تلاش شبانه روزی کارآگاهان و انجام یک سری اقدامات علمی و تخصصی نهایتاً هویت کلاهبردار به دست آمد و پس از تایید تصویر وی از سوی راننده خودرو در رصد هوشمندانه کارآگاهان قرار گرفت و با تلاش های فراوان صورت گرفته متهم دستگیر و به پلیس آگاهی استان انتقال داده شد.

کلاهبرداری از ۷ شهروند اصفهانی

سرهنگ تُرکیان با بیان اینکه متهم با استفاده از برنامه کاربردی رسید ساز جعلی توانسته بود از هفت نفر از شهروندان اصفهانی بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال کلاهبرداری کند، تصریح کرد: متهم در تحقیقات صورت گرفته به ۵ فقره کلاهبرداری در شهر اصفهان یک فقره در شهرستان نجف آباد و یک فقره در شهرستان لنجان اعتراف کرد.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان با اشاره به تحویل متهم به مرجع قضائی گفت: به شهروندان، صاحبان صنوف و فعالان اقتصادی توصیه می کنیم قبل از هرگونه معامله و تحویل کالا حتماً از واریز وجه به حساب بانکی خود مطمئن شده و فقط با دیدن یک رسید معمولی اقدام به تحویل دادن کالا نکنند.

۴۶

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا