اخبار ورزشی

کناره‌گیری تیم ملی فوتبال ساحلی اوکراین از یورولیگ به دلیل حضور بلاروسی‌ها

کناره‌گیری تیم ملی فوتبال ساحلی اوکراین از یورولیگ به دلیل حضور بلاروسی‌ها

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرگزاری برگزیده های ایران، فدراسیون فوتبال اوکراین اعلام کرد تیم ملی فوتبال ساحلی این کشور در مسابقات یورولیگ مردان ۲۰۲۳ (لیگ فوتبال ساحلی اروپا) بازی نخواهد کرد. دلیل امتناع اوکراینی‌ها حضور تیم ملی بلاروس در این مسابقات با پرچم خود است. هیئت حاکمه فوتبال ساحلی جهان به بلاروس اجازه می‌دهد تا با پرچم خود در یورو لیگ بازی کند.

در بیانیه فدراسیون فوتبال اوکراین آمده است: «اتحادیه فوتبال ساحلی اوکراین در ماه‌های اخیر تلاش کرده است تا تیم این کشور بتواند در مسابقات حضور داشته باشد. با این وجود دستوری از وزارت ورزش اوکراین وجود دارد که شرکت در مسابقات بین‌المللی که در آن ورزشکاران و تیم‌هایی از روسیه و بلاروس حضور دارند را ممنوع می‌کند».

حضور اوکراین در المپیک در صورت مشارکت روس‌ها به یک شرط!

در پی حمله نظامی روسیه به اوکراین که حمایت بلاروس را هم داشت، بسیاری از فدراسیون‌های جهانی در رشته‌های مختلف ورزشی و کمیته بین‌المللی المپیک حضور ورزشکاران این دو کشور در مسابقات بین‌المللی را به حالت تعلیق در آورده‌اند یا تنها اجازه شرکت آنها در مسابقات را بدون پرچم خود داده‌اند.

تیم ملی اوکراین قهرمان یورولیگ ۲۰۱۶ و دارنده مدال برنز این مسابقات در سال ۲۰۲۰ است. مسابقات لیگ فوتبال ساحلی اروپا در سال ۲۰۲۳ بین تاریخ‌های ۹ تا ۱۴ سپتامبر (۱۸ شهریور تا ۲۳ شهریور) به میزبانی شهر آلگرو ایتالیا برگزار می‌شود.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا