گلستان

کود و بیمه گندمکاران گلستانی تامین می‌شود/ طرح پایلوت کشت قراردادی گندم در گلستان اجرا می‌شود

سیدخالق سجادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری برگزیده های ایران در گرگان اظهار کرد: با همکاری وزارت جهاد کشاورزی و شرکت غله و خدمات بازرگانی کشور طرح کشت قراردادی گندم در هشت استان کشور شامل گلستان، سمنان، بوشهر، برگزیده های ایران، خوزستان، هرمزگان،کرمان به صورت پایلوت اجرا می‌شود.

وی تصریح کرد: در این طرح کشاورزان قراردادی را با دولت منعقد کرده و در قبال هزینه بیمه و تامین کود از طرف دولت سفته‌ای را‌ به شرکت غله و خدمات بازرگانی ارائه می‌دهند که در زمان تحویل محصول این هزینه‌ها از حساب کشاورز کسر خواهد شد.

* محدودیتی برای انعقاد قرارداد طرح «تامین کود و بیمه کشاورزان» در استان گلستان وجود ندارد/ بیش از یک‌هزار میلیارد تومان برای اجرای‌این‌ طرح در کشور در نظر گرفته شد

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی گلستان خاطرنشان کرد: در این طرح «تامین کود و بیمه کشاورزان» بر عهده دولت بوده و برای هر هکتار حدود‌ ۳ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: این طرح برای نخستین بار و به صورت‌ پایلوت اجرا می‌شود و قطعا مشکلات و نواقصی خواهد داشت و به همین جهت تلاش داریم با کشاورزانی که در سال‌های گذشته گندم خود را تحویل شرکت‌ غله داده و سطح زیرکشت‌ گندم بیشتری دارند، قرارداد منعقد شود.

سجادی گفت: در کشور بیش از یک‌هزار میلیارد تومان برای اجرای‌این‌ طرح در نظر گرفته شده و در استان گلستان محدودیتی در انعقاد قرارداد در راستای این طرح وجود ندارد.

* کشاورزانی که سطح زیرکشت گندم آنها زیاد بوده برای انعقاد این قرارداد به مراکز غله در سراسر استان مراجعه کنند

وی بیان کرد: کشاورزانی که سطح زیرکشت گندم آنها زیاد بوده و سابقه بیشتری در زمینه کشت گندم و همکاری با شرکت‌ غله دارند‌ در صورت تمایل برای انعقاد این قرارداد به مراکز غله و خدمات بازرگانی در سراسر استان مراجعه کنند.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی گلستان ابراز کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال حدود ۳۵۰ هزار هکتار از اراضی زراعی گلستان زیرکشت گندم قرار گیرد.
انتهای پیام/۲۳۰۷


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا