اخبار ورزشی

از استقلال امتیاز کسر می‌شود؟

از استقلال امتیاز کسر می‌شود؟

همانطور که طی روزهای گذشته اعلام شد، کارگروه نظارت بر قراردادها با ارسال نامه ای به باشگاه استقلال، از آبی ها درخواست کرده است تا در خصوص پنج ابهام پیش آمده پیرامون عقد قرارداد بازیکنان و اعضای این تیم، جوابیه خود را ارسال کنند.

آنگونه که در خبرها آمده بود، ادعاهایی درباره قراردادهای ارائه نشده به سازمان لیگ، قرارداد و مالیات بلانکو، واریزی بیشتر به چند مربی و بازیکن، عدم احتساب رضایتنامه خالدآبادی و پرداخت مالیات یامگا توسط باشگاه از جمله موضوعاتی بود که کارگروه نظارت بر قراردادها از باشگاه استقلال خواسته بود تا درخصوص آنها شفاف سازی کند.

حتی باشگاه آلومینیوم اراک نیز در این زمینه شکایتی را به دست کمیته انضباطی رساند و باشگاه استقلال نیز دفاعیه خود را اخیرا به کارگروه نظارت بر قراردادها ارسال کرده و آبی ها مدعی هستند که در تمامی موارد مطرح شده، قانون را رعایت کرده و مرتکب هیچ تخلفی نشده اند.

با این حال، پرونده مذکور در کارگروه نظارت بر قراردادها در دست بررسی است تا اسناد و مدارک باشگاه استقلال مورد بررسی قرار بگیرد و اگر این دفاعیه ها مورد پذیرش قرار نگیرد، آنگاه پرونده راهی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال خواهد شد.

برخلاف شایعات منتشره مبنی بر کسر امتیاز از آبی ها، اما پیگیری های خبرنگار ورزش سه نشان می دهد که هنوز کار بررسی دفاعیه باشگاه استقلال به اتمام نرسیده و کارگروه نظارت بر قراردادها نیز نظر نهایی خود را صادر نکرده است.

با این حال، در روزهای اخیر شایعاتی مبنی بر احتمال کسر امتیاز از آبی ها شنیده شد که به طور قطع می توان گفت این موضوع حداقل در مقطع کنونی صحت ندارد چرا که پرونده آبی ها هنوز در کارگروه مربوطه در جریان است و اساسا چیزی به دست کمیته انضباطی نرسیده که بخواهد امتیازی از این تیم کسر کند.

به هر شکل باید دید نظر نهایی این کارگروه درباره دفاعیه های باشگاه استقلال چه خواهد بود. در شرایطی که هواداران پرسپولیس و سپاهان امیدوار به کسر امتیاز از آبی ها هستند اما مدیران استقلال قویا اعتقاد دارند که به عنوان تنها تیمی که قوانین مربوط به دستورالعمل سقف قراردادها را رعایت کرده اند، تخلفی در این زمینه مرتکب نشده و به هواداران این امید را داده اند که خطری این باشگاه را تهدید نمی کند.

۲۵۱۲۵۱

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا