کردستان

انجام بیش از ۸۷۰۰ مورد بازرسی استاندارد در کردستان

ژیلا یزدانی مدیرکل استاندارد کردستان در گفت‌وگو با خبرنگار برگزیده های ایران در سنندج اظهار کرد: به موجب ماده‌ ۱۹ قانون طرح تقویت و توسعه‌ نظام استاندارد کارشناسان سازمان ملی استاندارد مجازند به مراکز تولید، بسته‌بندی، تمرکز، عرضه و فروش کالاها و یا خدمات مشمول استاندارد اجباری وارد شوند و به بازرسی بپردازند.

مدیرکل استاندارد کردستان تصریح کرد: در همین راستا از ابتدای سال‌جاری تا پایان آذرماه ۸ هزار و ۷۶۷ مورد بازرسی از واحدهای صنفی استان و یک هزار و ۴۰۰ بازرسی فنی از واحدهای تولیدی، خدماتی و آزمایشگاهی و آسانسور و شهربازی انجام شده است.

وی افزود: به موجب همین ماده کارشناسان مجاز به نمونه‌برداری از محصولات بازرسی شده هستند که طی ۹ ماه اخیر یک‌هزار و ۱۵۰ نمونه واحد تولیدی، شاهد، درخواستی و تملیکی و ۲۱۲ نمونه‌ طرح طاها آزمون شد.

یزدانی هدف از نمونه‌برداری و آزمون کالا‌های تولیدی را انطباق آن‌ها با شرایط و مقررات استاندارد‌های ملی دانست و گفت: در صورت عدم انطباق محصولات تولید شده با استاندارد‌های ملی با واحد‌های متخلف مطابق با قانون برخورد می‌شود. 

مدیرکل استاندارد استان کردستان بیان کرد: در بازرسی از واحد‌های تولیدی بر عملکرد آن‌ها نظارت جدی انجام می‌شود که در نتیجه آن، پروانه استاندارد واحدها، صدور، تمدید و یا در صورت عدم رعایت شرایط استاندارد، تعلیق و ابطال می‌شود. 

یزدانی در پایان یادآور شد: اداره کل استاندارد کردستان نظارت دقیقی بر عملکرد شرکت‌های بازرسی و نمونه‌برداری بخش خصوصی دارد.

گفتنی است؛ در حال حاضر ۳۹۹ واحد تولیدی کردستان با ۹۳۵ فرآورده زیر پوشش استاندارد قرار دارد.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۱


سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا