علمی و فناوری

این خودرو در آزمون ایمنی صفر گرفت!

این خودرو در آزمون ایمنی صفر گرفت!

به گزارش برگزیده، در جدیدترین برنامه ارزیابی خودروهای جدید استرالزی که برنامه برای سنجش ایمنی خودروهای عرضه‌شده در استرالیا و کشورهای اقیانوسیه است، مدل‌های ام جی GT و ام جی ۵ امتیاز صفر ستاره گرفته‌اند.

براساس گزارش دیجیاتو، ام جی GT در زمینه حفاظت از سرنشینان بزرگسال عملکرد ضعیفی داشته است. این سدان به دلیل حفاظت ضعیف یا خیلی کم در صورت برخورد از جلو و بغل، نمره ضعیف ۱۵.۰۹ از ۴۰ را در این بخش کسب کرد. طبق گزارش ANCAP، سازه‌های موجود در داشبورد به‌عنوان منبع بالقوه آسیب برای راننده ذکر شده‌اند.

آسیب‌پذیری قابل توجه ام جی GT در سایر بخش‌ها

ام جی GT از نظر حفاظت از کودکان و عابران آسیب‌پذیر بهتر عمل کرد. سدان ام جی در این دسته‌بندی‌ها به‌ترتیب ۵۸ و ۴۲ درصد از امتیاز کسب کرده است. بااین‌حال، ام جی جی تی از نظر آپشن‌های ایمنی نیز عملکرد ناامیدکننده‌ای داشت. این خودرو درمجموع ۲.۴۸ از ۱۸ امتیاز ممکن را کسب کرد. این خودرو در بخش یادآورهای کمربند ایمنی، نظارت راننده، عملکرد AEB در تقاطع‌ها و برخورد شاخ به شاخ و همچنین سیستم‌های پشتیبانی از مسیر، امتیاز صفر را به‌دست آورد.

درمجموع، در گزارش ANCAP آمده است که ام جی جی تی به‌دلیل حذف ویژگی‌های ایمنی اساسی که از سال‌ها پیش در خودروهای جدید رایج بوده، موفق به کسب ستاره نشده است. ام جی GT به همراه ماهیندرا اسکورپیو مورد آزمایش قرار گرفت که آن مدل هم در این ارزیابی صفر ستاره کسب کرد.

این خودرو در آزمون ایمنی صفر گرفت!

«کارلا هوروگ»، مدیر اجرایی ANCAP، گفته است: «ام جی جی تی و ماهیندرا اسکورپیو امسال برای اولین‌بار به بازار استرالزی عرضه شدند. بااین‌حال واضح است که امکانات ایمنی آن‌ها چند نسل عقب‌تر از چیزی است که امروزه تقریباً در هر خودروی جدیدی در بازار وجود دارد. این نشان می‌دهد که همه خودروها، حتی مدل‌های جدید، سطح ایمنی یکسانی را ارائه نمی‌دهند. با این نتایج انتظار می‌رود که شاهد بهبودهای قابل‌توجهی در این مدل‌ها باشیم. ام جی سعی می‌کند تا سطح ایمنی ارائه‌شده توسط رقبای خود را برای مشتریان فراهم کنند.»

۵۸۵۸

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا