اخبار ورزشی

تصمیم سرنوشت‌ساز فغانی با مشارکت VAR

تصمیم سرنوشت‌ساز فغانی با مشارکت VAR

در چارچوب رقابت‌های مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، در شرق آسیا دو تیم اوراواردز ژاپن و پوهانگ استیلرز کره جنوبی به مصاف یک‌دیگر رفتند.

قضاوت این دیدار حساس برعهده علیرضا فغانی، داور ایرانی بود که این فصل در لیست داوران استرالیا به قضاوت می‌پردازد.

قضاوت این دیدار برای فغانی بسیار سخت شد و صحنه‌های مشکوک زیادی وجود داشت و همچنین بازی با اخراج و پنالتی دقایق پایانی جذاب‌تر هم دنبال شد.

در شرایطی که اوراوا با گل دقیقه ۳۶ پیش بود و برای دقایق طولانی برتری خود را حفظ کرده بود، در دقیقه ۶۶ گل مساوی را دریافت کرد و چند دقیقه بعد با ده نفره شدن، نتوانست حتی یک امتیاز هم کسب کند. این گل مساوی نیز وقتی به ثمر رسید که فغانی با مشورت اتاق VAR برای پوهانگ هند پنالتی گرفت.

در دقیقه ۷۲، آکیموتو بازیکن این تیم ژاپنی پس از مشورت اتاق VAR و بازبینی صحنه توسط فغانی اخراج شد تا نتیجه این بازی کاملا تحت تاثیر قرار بگیرد. جالب اینکه فغانی ابتدا به این بازیکن کارت زرد داده بود اما وقتی برای چک کردن صحنه به کنار زمین رفت چند ثانیه بعد زرد را پس گرفت و به بازیکن خاطی قرمز نشان داد.

تیم قدرتمند پوهانگ از این فرصت نهایت بهره را برد و سرانجام در دقیقه ۴+۹۰ دروازه تیم ژاپنی را فرو ریخت تا ورق بازی کاملا بچرخد.

پوهانگ با چهار برد متوالی در آسیا با ۱۲ امتیاز صدرنشین بلامنازع گروه J است و اوراواردز ۴ امتیازی در رده بعدی قرار گرفته است.

تصمیم سرنوشت‌ساز فغانی با مشارکت VAR

۲۵۱۲۵۱

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا