سیاسی

حل مشکلات مردم باعث افزایش مشارکت در انتخابات می شود

حل مشکلات مردم باعث افزایش مشارکت در انتخابات می شود

– اخبار سیاسی –

روح الله متفکر آزاد عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری برگزیده های ایران، با اشاره به افرایش مشارکت مردم در انتخابات، اظهار داشت:  چند مولفه و اقدام تاثیرگذار است که باید مورد نظر مسئولان امر و به ویژه رسانه‌ها قرار بگیرد؛ از جمله این اقدامات تبیین ضرورت مشارکت در انتخابات است؛ باید برای مردم اقناع سازی کنیم که رای ندادن، هیچ کمکی به بهبود وضعیت کشور نمی‌کند.

میزگرد دانشجویی انتخابات در برگزیده های ایران| عملکرد مجلس یازدهم از قبلی بهتر بود/ وظیفه جنبش دانشجویی چسبیدن به احزاب نیست

وی با بیان اینکه در ابتدا باید تبیینی صورت بگیرد که آیا مشارکت یا عدم مشارکت تاثیری در وضعیت کشور دارد یا خیر، افزود: برخی فکر می‌کنند که با مشارکت نکردن در انتخابات یا رای ندادن وضعیت درست می‌شود در حالی که مردم باید این را بدانند و رسانه باید تبیین کند که با رای ندادن قطعاً هیچ کاری درست نمی‌شود الا اینکه ممکن است یکسری تبعات منفی به ویژه در حوزه اقتصاد که امروزه پاشنه آشیل بسیاری از اعتراضات و نارضایتی مردم است، ایجاد شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس تاکید کرد: باید به مردم بگوییم که واقعاً اگر خدای ناکرده مشارکت پایین باشد، دچار یک مجلس ضعیف یا غیر متخصص می‌شویم و دود این وضعیت در چشم خود جامعه فرو می‌رود. امروز مردم ما باید در صحنه باشند و بدانند که مشارکت و انتخاب درست و تشکیل یک مجلس قوی، گامی موثر در حل معضلات کشور است.

متفکر آزاد همچنین ادامه داد: دومین اقدامی که در افزایش مشارکت مردمی در انتخابات تاثیر گذار است، مربوط به تلاش‌هایی است که دولت باید انجام دهد؛ بعضی از این کارها ممکن است اثرات وضعی‌اش بلندمدت باشد و دولت باید تبیین کند.

این نماینده مردم در مجلس بیان داشت: تمام جریانات، گروه‌ها و تشکل‌های سیاسی نه تنها خود باید به صورت حداکثری در انتخابات شرکت کنند بلکه باید مردم را به مشارکت فراگیر در انتخابات تشویق کنند چرا که حیات سیاسی خودشان نیز به انتخابات کشور بستگی دارد. هر گروهی به هر دلیلی خود را از حضور در انتخابات و برنامه‌هایش کنار بکشد مرگ سیاسی خود را رقم زده است و در تضاد قرار گرفته است.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا