کرمان

دستگیری کلاهبردار میلیاردی بازارهای فروش آنلاین

کلاهبردار میلیاردی بازارهای فروش آنلاین در کهنوج دستگیر شد

 

امید رضایی، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کهنوج از دستگیری کلاهبردار میلیاردی بازار‌های فروش آنلاین در این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: این متهم در استان‌های کرمان، هرمزگان و سیستان بلوچستان به کلاهبرداری از طریق ثبت آگهی جعلی خرید و فروش خودرو در بازار‌های آنلاین اقدام کرده‌است. 

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کهنوج بیان کرد: فرد کلاهبردار با ثبت آگهی فروش خودرو در بازار‌های آنلاین با ارائه مدارک و قولنامه جعلی از متقاضیان مبالغ هنگفتی به بهانه بیعانه دریافت کرده و سپس تلفن همراه خود را خاموش و اقدام به کلاهبرداری می‌کرد.

وی افزود: پلیس فتای کهنوج با انجام اقدامات تخصصی و پلیسی و رصد اطلاعاتی با همکاری پلیس فتای بندرعباس محل اختفاء متهم را در شهر کهنوج شناسایی کرده و ضمن هماهنگی قضایی، در یک عملیات غافلگیرانه متهم را دستگیر و تمامی ادله دیجیتال وی جهت بررسی ضبط شد.

رضایی اظهار کرد: متهم در ابتدا اظهار بی‌اطلاعی می‌کرد، اما با ارائه مستندات و ادله غیرقابل انکار به بزه ارتکابی اعتراف کرد. 

وی گفت: کلاهبرداری‌های این متهم در سطح کشور میلیاردی بوده و چندین فقره پرونده مفتوحه به‌خصوص در شهر‌های جنوبی استان کرمان دارد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کهنوج هشدار داد: سایت‌های درج آگهی فرصتی مناسب برای فروش کالا و ارائه خدمات بوده، اما نباید از این نکته غافل بود که مجرمان از هر بستر و زمانی برای رسیدن به اهداف خود استفاده می‌کنند و کاربران نباید قبل دریافت کالا و یا خدمات، اقدام به واریز وجه تحت عناوین مختلف مثل بیعانه کنند.

انتهای پیام/۳۳۸۸/ق


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا