علمی و فناوری

دیجیتالی شدن ۹۰% خدمات شهروندان در قطر

دیجیتالی شدن ۹۰% خدمات شهروندان در قطر

غزال زیاری: به علاوه این کشور ابزارهای نظارت بر عملکرد عملیاتی و سازمانی را با هدف پیگیری پیشرفت دستیابی به نتایج NDS۳ ( سومین استراتژی توسعه ملی) بازسازی خواهد کرد. در مراسم معرفی NDS۳ اعلام شد که قطر قصد دارد تا با هدف دیجیتالی کردن ۹۰% خدمات به شهروندان و جلب رضایت مشتریان، وارد عمل شود.

آنها برای دست‌یابی به این هدف، یک مرکز تخصصی داده‌ها و فناوری‌های نوظهور مانند هوش مصنوعی راه‌اندازی خواهند کرد تا به شکل همزمان، چندین زمینه را به پیش ببرد که این شامل توسعه یک چارچوب جامع حاکمیت و مدیریت داده ملی و کسب اطمینان از بهبود در دسترس بودن و کیفیت داده‌هاست.

در عین حال تمرکزی جدی برروی پیشبرد قابلیت همکاری سیستم از طریق لایه‌های تبادل داده پیشرفته وجود دارد. هدف قطر از این اقدام افزایش اثربخشی و سرعت تصمیم گیری است.

بیشتر بخوانید:

  • رسیدن به دمای صفر مطلق شدنی است؟

  • غلبه بر جاذبه و شناور ماندن با آهن‌ربا

از همین رو، قطر در راستای دیجیتالی شدن در همه زمینه‌ها به همکاری با شرکت‌ها و برندهای کلیدی و مهم خواهد پرداخت تا در مسائل مختلفی از راه‌اندازی شهرهای هوشمند و تقویت راه‌حل‌های نوآورانه تا پیشرفت زیرساخت‌های اتصال و فناوری اطلاعات، پیشرفت کند. شرکت Invest Qatar در این باره توضیح داده که ارائه‌دهندگان فناوری اطلاعات و ارتباطات مانند Ooredoo Qatar، Siemens و Microsoft با توسعه راه‌حل‌های دیجیتال، اینترنت اشیا (IoT) و نرم افزارهای تجزیه وتحلیل نرم‌افزاری، راه‌حل‌های شهر هوشمند را در سراسر قطر راه‌اندازی کرده‌اند.

منبع: gulf-times

۵۸۵۸

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا