لرستان

سوگواره چلچراغ بصورت منطقه ای برگزار می شود

سوگواره چلچراغ بصورت منطقه ای برگزار می شود

به گزارش برگزیده لرستان، منصور احمدی در این باره گفت :هرکدام از این آثار جاودانگی ، رنگ و بو و طراوت ویژه خودشان را دارند و اگر امروز به همکارانمان برای برگزاری چنین اثری ، تبریک بگوییم بیراه نیست زیرا حاصل تلاش های این عزیزان در معاونت ها و بخش های مختلف به ویژه معاونت های فرهنگی، هنری و …رویدادی را رقم زده اند که در سال اول برگزاری ۱۰۰۰ ثمره بابرکت فرهنگی داده است.
وی ادامه داد: امروز به همت همکاران ما و کلیه هنرمندان و عاشقان اباعبدالله الحسین علیه السلام نهالی با بیش از ۱۰۰۰ ثمره فرهنگی و هنری تقدیم جامعه شده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان با بیان اینکه حضور همه اقشار در همه رده های سنی از جمله نوجوانان ، جوانان، پیرغلامان ، میانسالان و …مثال زدنی بوده از حضور و همراهی همه این عزیزان در سوگواره عاشورایی چلچراغ تقدیر نمود.
احمدی خاطرنشان کرد: هنرمندان لرستانی با همه وجودشان پای نهضت عاشورا بصورت جانفزا، مومن و زیبا مانده‌اند و وقتی این هنر و زیبایی با عاشورا ممزوج می شود، اثراتی نامتناهی دارد.
وی ادامه داد: با پیگیری های صورت گرفته سال آینده این جشنواره به صورت منطقه ای برگزار خواهد شد و از ظرفیت همه دستگاه ها از جمله ادارت کل فرهنگ و ارشاد ، حمزه های هنری، جبهه های فرهنگی و اجتماعی و … استفاده خواهد شد.
احمدی یادآور شد: در گام بعدی این جشنواره به صورت ملی برگزار خواهد شد تا نهالی که امسال کاشته شده در سال آینده به درخت پربار و تنومند محصولات فرهنگی وجود نازنین حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام، تبدیل شود.
آیین اختتامیه اولین سوگواره عاشورایی چلچراغ صبح روز دوشنبه بیستم شهریور ماه ۱۴۰۲ با حضور مسولان فرهنگ و ارشاد لرستان ، مدیران استانی ، هنرمندان و اصحاب رسانه در محل تالار شهید آوینی خرم‌آباد برگزار شد.

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا