سیاسی

عکس‌های یادگاری در سنگر عراقی‌ها

عکس‌های یادگاری در سنگر عراقی‌ها

به گزارش خبرگزاری برگزیده، زمستان ۱۳۶۵ در چنین روزهایی بود که رزمندگان برای عملیات «کربلای ۵» سنگ‌تمام گذاشتند و در این عملیات آبی ـ خاکی توانستند در شلمچه مقاومت کنند. «مجتبی مختاری» بی‌سیم‌چی و مخابرات لشکر ۱۷ علی‌ابن ابیطالب(ع) است که عکس‌های ماندگاری از دوران دفاع مقدس و فرماندهان لشکر ۱۷ دارد.

بنابر گزارش فارس، در آلبوم عکس‌های او دو عکس از تصرف سنگر بتونی عراقی‌ها در شلمچه است؛ عراقی‌هایی که آمده بودند در شهرهای ما بمانند.

عکس‌های یادگاری در سنگر عراقی‌ها
عکس یادگاری مقابل سنگر عراقی‌ها

مجتبی مختاری درباره عکسی که مقابل سنگر عراقی‌ها گرفته‌اند، نوشته است: «در یکی از مراحل عملیات کربلای ۵ در شلمچه توانستیم با پاکسازی منطقه، سنگرهای عراقی را تصرف کنیم. در این عکس ما جلوی یکی از سنگرهای گروهی تصرف شده عراقی ایستاده‌ایم که سردرش به عربی نوشته شده «قلعه اجتماعات». نفرات ایستاده از سمت راست سردار شهید حاج محمود اخلاقی؛ فرمانده تیپ یا محور لشکر که اهل سمنان بود. حسین حلاج زمان؛ طرح و عملیات لشکر که اهل قم است، بنده که بی‌سیم‌چی و مخابرات لشکر ۱۷ و اهل اراک هستم، روح الله فولادی؛ بی‌سیم‌چی و مخابرات لشکر که اهل قم است».

عکس‌های یادگاری در سنگر عراقی‌ها
رزمندگان در داخل سنگر بتونی و مستحکم عراقی‌ها

عراقی‌ها سنگرهای بتونی و محکمی برای خودشان ساخته بودند و فکرش را نمی‌کردند یک روزی رزمندگان بتوانند این اشغالگران را کشور بیرون کنند. مجتبی مختاری درباره عکسی که داخل سنگر بتونی گرفته شده، می‌گوید: «در چنین روزهایی توانستیم سنگرهای عراقی را تصرف کنیم. در این عکس نشسته از راست محمود منصوری؛ بی‌سیم‌چی و مخابراتی لشکر ۱۷ که اهل دلیجان است، سردار حاج احمد آقا فتوحی؛ جانشین فرماندهی لشکر که اهل قم است، مرتضی هادی؛ پیک فرماندهی لشکر که اهل قم است و بنده؛ این عکس مربوط به یکی از سنگرهای بتونی و مستحکم عراقی‌هاست که بعد از یکی از مراحل عملیات کربلای ۵ به تصرف رزمندگان لشکر ۱۷ علی ابن ابیطالب(ع) در آمده بود.»

۲۷۲۱۵

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا