بوشهر

میزان تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر چقدر است؟

به گزارش برگزیده های ایران از بوشهر، سیاوش ارجمندزاده مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در گفتگو با خبرنگاران از افزایش ۲۳ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در مدت ۹ ماهه سال ۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه سال گذشته در بندر بوشهر خبر داد و اظهار داشت: در ۹ ماه گذشته سال ۱۴۰۰ سه میلیون و ۲۵۷ هزار ۱۷۲ تن کالا نفتی و غیر نفتی در بندر بوشهر تخلیه و بارگیری شده است که از این میزان دو میلیون و ۱۲۹ هزار و ۸۹۱ تن مربوط به بخش غیر نفتی و یک میلیون و ۱۲۷هزار ۲۸۱ تن مربوط به بخش نفتی است.

وی افزود: در همین مدت حجم تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر بوشهر ۳۰ هزار و ۱۶۳ TEU بوده است که از این میزان تعداد ۲۴ هزار و ۸۹۳ TEU مربوط به کانتینر پر و پنج هزار و ۲۷۰ TEU مربوط به کانتینر خالی می‌باشد که رشد چهار درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر عنوان کرد: در بازه زمانی ۹ ماهه سال  ۱۴۰۰ تعداد شناورهای ورودی به بندر بوشهر یک هزار و ۸۷۹ فروند بوده که از این میزان  تعداد ۴۳۰ فروند مربوط به شناورهای بالای هزارتن و تعداد یک هزار و ۴۴۹ فروند مربوط به  شناورهای زیر هزار تن است.

وی اضافه کرد: همچنین تعداد شناورهای خروجی از بنادر نیز تعداد یک هزار و ۸۲۲ فروند بوده که از این میزان تعداد ۴۰۵ فروند مربوط به شناورهای بالای هزارتن و تعداد یک هزار ۴۱۷ فروند آن شناورهای زیر هزار تن بوده است.

ارجمند زاده بیان کرد: در موضوع جابجایی مسافر از بنادر استان نیز حجم جابجایی مسافر در۹ ماه گذشته سال ۱۴۰۰  تعداد ۵۱ هزار و ۶۸۷ نفر بوده که از این تعداد ۲۵هزار و ۲۴۴ نفر مربوط به مسافران ورودی و تعداد ۲۶ هزار ۴۴۳ نفر مسافران خروجی بوده است.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا