زنجان

نقشه جامع حرکت اقتصادی استان زنجان تدوین می‌شود

به گزارش خبرگزاری برگزیده های ایران از زنجان؛ محسن افشارچی در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، بر ضرورت تعیین اهداف توسعه اقتصادی استان متناسب با ظرفیت‌ها موجود تاکید و اظهار داشت: برای تحقق برنامه‌های تدوین شده در قالب بسته حرکتی استان زنجان، هر یک از دستگاه‌ها و بخش‌ها وظایف و مسوولیت‌های خود را در راستای تحقق تصویر بزرگ اقتصادی سال آینده استان و دستیابی به رشد ۸.۷ درصدی این بخش است، انجام خواهند داد.

استاندار زنجان ادامه داد: در بخش‌هایی از برنامه راهبردی توسعه اقتصادی و بودجه‌ای استان که نیاز به ایجاد تغییر در برنامه‌های کلان و یا اخذ مصوبات قانونی باشد، از ظرفیت و قدرت چانه‌زنی مجمع نمایندگان استان استفاده خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه در موضوعات مرتبط با مسکن، آب، ارتباطات و افزایش بهره‌وری کشاورزی باید توجه ویژه ای صورت گیرد، افزود: با تعیین اولویت‌های برنامه توسعه استان، از نخستین روزهای سال آینده به دنبال جذب حداکثری بودجه و تلاش در راستای تحقق رشد ۸.۷ درصدی خواهیم بود.

استاندار زنجان یادآور شد: چنانچه نقشه جامعی از برنامه‌های استان بصورت متمرکز تبیین شود، همه دستگاه‌های اجرایی و مدیران استان خواهند دانست که در چه بخش‌هایی نیاز به انرژی و تلاش بیشتری داریم و در کدام موضوعات باید اقدامات و پیگیری‌های مجدانه ای صورت گیرد.

افشارچی با بیان این مطلب که مسئولیت اصلی ترسیم برنامه حرکت اقتصادی در استان با شخص استاندار است و در این میان حوزه اقتصادی استانداری و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی پیگیر خواهند بود، ابراز امیدواری نمود: تا پایان سال، تمامی اهداف، برنامه‌ها، اقدامات و راهکارهای مورد نیاز برای توسعه استان بطور متمرکز در قالب کتابچه‌ای از سوی سازمان مدیریت در استان تدوین و تا سه ماه آینده در اختیار مدیران قرار گیرد.

انتهای پیام/۲۳۰۸


 2021-12-23 10:05:57

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا