اخبار روز

وزیر اقتصاد: تا پایان سال از دوره ۵ ساله تورمی عبور خواهیم کرد

وزیر اقتصاد: تا پایان سال از دوره ۵ ساله تورمی عبور خواهیم کرد

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری برگزیده های ایران، احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی اظهار داشت: دشمنان اقتصادی تمرکز بسیاری داشتند تا با جهش ارزی و تحریم از رشد اقتصادی ایران جلوگیری کنند ولی با مجموعه ایی از تدابیر رشد نقدینگی از ۳۹درصد به زیر ۲۹ درصد کاهش یافت.

خاندوزی با اشاره به دیپلماسی اقتصادی دولت و تعاملات مفید با کشورهای همسایه و همسو و آزادشدن بخش هایی از منابع ارزی بلوکه شده کشور گفت: در ۴ماه اخیر شاهدکاهش سرعت تورم بودیم که با همراهی مردم تا پایان امسال از دوره ۵ساله تورمی عبور خواهیم کرد.

وزیر اقتصاد افزود: علیرغم القائات دشمن بر بن بست اقتصادی کشور، اتفاقات ماه های گذشته در همکاری و رایزنی ایران با کشورهای عربستان، چین، روسیه و بریکس، نشان از چشم انداز امیدبخش اقتصاد ایران در مسیر چندجانبه گرایی و جانمایی کشور در عرصه بین الملل دارد.

وی اصلاح حوزه های مالی و بانکی را بسیار مهم دانست و تصریح کرد: از سال ۹۷ تعداد ۱۱بانک دولتی زیان ده بوده و با دارایی مردم و دولت ادامه می دادند که امروز به ۱بانک در حال اصلاح مالی رسیده است و بانک مرکزی ضرب الاجل ۶ماهه ای هم به بانک های خصوصی داده تا با اقدامات موثر به اصلاح ساختاری برسند.

خاندوزی حال حاضر را بهترین دوره هماهنگی دستگاهی در حوزه اقتصادی دانست و اظهار امیدواری کرد با هماهنگی قوای سه گانه بویژه قوه قضاییه به اصلاح قوانین و ساختار برای رقابت پذیری اقتصاد ایران در عرصه بین المللی دست یابیم و بستر مناسبی برای رفع موانع تولید و صادرات فراهم شود.

وی دولت را مسئول بسترسازی زیر ساخت برای صادر کنندگان و تولیدکنندگان داخلی و سرمایه گذاران خارجی دانست و گفت: تصمیمات خوبی در این حوزه ها گرفته و ابلاغ شده تا صادرکنندگان ما بتوانند در مزایده ها و مناقصه های بین المللی شرکت کنند و به رقابت بپردازند.

خاندوزی منابع آزاد شده ارزی را برای توسعه اقتصادی کشور بسیار مهم و اثربخش دانست و تصریح کرد: آنچه در ماه های آتی شاهد آن خواهیم بود شروعی از اثرات آزادسازی منابع ارزی کشور خواهد بود.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا