کردستان

۳۳ تیم ورزشی کردستان در لیگ برتر کشور فعالیت دارند

۳۳ تیم ورزشی کردستان در لیگ برتر کشور فعالیت دارند

به گزارش خبرگزاری برگزیده از سنندج، آمنه غلام ویسی سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان، به مناسبت گرامیداشت هفته تربیت بدنی و ورزش در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شش پروژه عمرانی شامل پیست اسکی در شهرک زاگرس سنندج و پنج سالن چمن مصنوعی در روستاهای استان در هفته تربیت بدنی افتتاح خواهد شد که در جهت بهره برداری از پروژه ها به اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان نیاز است.

وی افزود: همایش کوهپیمایی، مسابقات پیامکی، مسابقات ورزشی، دیدار با خانواده های ورزشکاران و خانواده شهدای ورزشکار از جمله برنامه های هفته تربیت بدنی به شمار می آید.

وی یادآور شد: به مناسبت هفته تربیت بدنی ۴۰۰ برنامه فرهنگی، ورزشی و عمرانی در کردستان برگزار می شود.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان، به جذب اسپانسر ورزش در استان کردستان پرداخت و بیان کرد: شرکت پنجره آسمان و لاستیک بارز کردستان به عنوان اسپانسر از تیم بسکتبال بانوان حمایت شده که این آغاز بسیار خوبی در حوزه توسعه ورزش در استان است.

غلام ویسی، میانگین سرانه ورزشی استان کردستان را ۷۰ صدم متر عنوان و تصریح کرد: تعداد ۳۰ پروژه عمرانی در سطح استان وجود دارد که شامل سالن ۱۲۰۰ نفری بانه و خوابگاه ۲۰۰ نفره سقز با پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصد است که با سفر دوم رئیس جمهور به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود: همچنین مجموعه ورزشی حسن‌آباد سنندج و خوابگاه ۴۰۰ نفری در شهر سنندج با پیشرفت فیزیکی ۲۰ درصد در سال آینده افتتاح می‌شود.

به گفته سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان، در سال آینده قرارگاه سازندگی تعداد ۱۰۰ زمین چمن مصنوعی را به اداره کل ورزش و جوانان کردستان اختصاص می دهد و قرار بر این است جهت بهره برداری آن ها ۳۰درصد اعتبارات را پرداخت کند.

غلام ویسی، در ادامه سخنان خود گفت: ۳۳ تیم ورزشی کردستان در لیگ برتر کشور فعالیت دارند که ۱۲ تیم را بانوان و ۱۱ تیم را آقایان تشکیل می‌دهند.

۴۶

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا