آذربایجان شرقی

۱۰ میلیون کارت ملی هوشمند در انتظار صدور/ تحریم توجیه خوبی برای عدم صدور کارت‌های ملی هوشمند نیست

به گزارش برگزیده های ایران از تبریز، احمد علیرضابیگی با اشاره به عدم تحویل کارت ملی‌های جدید به بیش از ۱۰ میلیون نفر، اظهار داشت: مردم درباره عدم تحویل کارت ملی دغدغه دارند، چرا که کاغذهایی که به جای کارت ملی به آنها داده شده کارایی و تأثیر کارت ملی را ندارد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سازمان ثبت احوال عنوان می‌کند عدم تحویل کارت‌های ملی و صدور آن به دلیل تحریم و دارا نبودن مواد اولیه برای صدور است.

وی افزود: کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها با توجه به اینکه قرار بود روند صدور کارت‌های ملی جدید سه سال پیش خاتمه یابد اما همچنان بلاتکلیف مانده، پیگیر است تا هرچه سریع‌تر این کار به پایان برسد.

علیرضابیگی ادامه داد: شرکت‌های دانش بنیان داخلی می‌توانند مواد اولیه مورد نیاز برای صدور کارت ملی را مهیا کنند، ا  این‌رو صرفا نیاز به درخواست از سوی وزارت کشور و سازمان ثبت احوال و همت شرکت‌های دانش بنیان است، چرا که این توجیه پذیرفتنی نیست که به دلیل تحریم نتوانیم یک کارت صادر کنیم.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به مشکل تهیه چیپ برای کارت های ملی خاطرنشان کرد: در برنامه پنجساله ششم، تکلیف اساسی برای دولت در این خصوص تعیین شده بود که تأمین منابع لازم هم انجام شده است  دز این‌رو باید چیپ کارت نیز در کارت‌های هوشمند ملی تعبیه شود و هم زمان باید سامانه و کارتخوان‌های لازم نیز تعیین شود که بعد از صدور کارت های باقیمانده بتوان از قسمت هوشمند کارت ملی نیز استفاده کرد.

انتهای پیام/۶۰۰۰۲/ر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا