مازندران

۶۲ درصد نانوایی های مازندران دوگانه سوز هستند

۶۲ درصد نانوایی های مازندران دوگانه سوز هستند

به گزارش برگزیده های ایران از مازندران، دبیر کارگروه آرد و نان استان مازندران با اشاره به نفوذ توده هوای سرد به استان و کاهش محسوس دما و هشدار وزارت نفت و استاندار مازندران در خصوص لزوم مدیریت مصرف گاز در بخش های خانگی و تجاری به‌ منظور پیشگیری از اختلال در فعالیت نانوایی‌ها در صورت قطع گاز، بر لزوم هماهنگی بیشتر و پیگیری دستگاه های ذیربط از جمله فرمانداری ها، ادارات غله، صمت و اتحادیه های خبازان شهرستان ها جهت عملیاتی نمودن واحدهای خبازی دوگانه سوز تاکید کرد.

عباس علی وفائی نژاد مدیرکل غله و خدمات بازرگانی و دبیر کارگروه آرد و نان استان مازندران نان را به عنوان ماده غذایی غالب و یکی از مهم‌ترین منابع تغذیه مردم دانست و اظهار داشت: در گذشته بحران قطع گاز مشکلات عدیده ای در بخش های مختلف از جمله پخت نان در خبازی های استان مازندران ایجاد می کرد در صورتی که اکنون نقطه قوت نانوایی های مازندران دوگانه سوز بودن آنهاست.

وی با بیان اینکه ۶۲ درصد از نانوایی های استان دوگانه سوز می‌باشند افزود: نانوایی های دوگانه و سه گانه سوز استان با آماده نمودن مشعل و تامین سوخت جایگزین از جمله گازوئیل و کپسول های ۵۰ کیلویی گاز مایع و ژنراتور برق (در صورت قطع برق) آمادگی لازم جهت پخت و تامین نان در شرایط بحرانی را دارند.

وفایی نژاد تصریح کرد: هم اکنون بیش از ۳هزار واحد خبازی در استان مازندران دوگانه سوز می باشند و در صورت قطعی گاز این امکان را دارند که بدون ایجاد کوچکترین وقفه وظیفه پخت نان را انجام دهند.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران در پایان از خبازانی که تاکنون اقدامی برای دوگانه سوز نمودن واحد خود انجام نداده اند خواست: فرآیند دوگانه سوز نمودن خبازی و فراهم آوری تجهیزات لازم برای آمادگی با بحران های احتمالی و تامین نان مورد نیاز مردم در شرایط حساس را تسریع بخشند.

۴۸

مجله خبری برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا