خوزستان

آغاز فصلی نو برای افزایش تعاملات مناطق آزاد ایران و فوجیان چین

آغاز فصلی نو برای افزایش تعاملات مناطق آزاد ایران و فوجیان چین

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برگزیده از منطقه آزاد اروند، امروز و در حاشیه برگزاری بیست و سومین نمایشگاه سرمایه گذاری و تجارت (CIFIT) در جلسه ای که توسط وزارت بازرگانی استان«فوجیان» تنظیم شده بود، مسئولان ذیربط ایران و چین در حوزه های صنعتی، توانمندی ها و ظرفیت های خودشان را ارائه کردند.

بر این اساس چهار منطقه صنعتی این استان ظرفیت ها، توانمندی ها و فرصت های خود برای همکاری با مناطق آزاد ایران را عرضه و عمدتا بر این موضوع تأکید داشتند که مناطق صنعتی «فوجیان» مزایا و مشوق های مختلفی را برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی فراهم می کند و در همین راستا آماده همکاری با مناطق آزاد ایران نیز هستند.

بنا بر این گزارش با توجه به تجربیات فعالان اقتصادی استان « فوجیان» به ویژه کارهای مشترکی که با دیگر کشورها در حوزه مناطق صنعتی انجام داده اند؛ فرصت بسیار خوبی برای همکاری های مشترک بین مناطق آزاد ایران و مناطق صنعتی این استان وجود دارد.

گفتنی است در این دیدار مدیران عامل مناطق آزاد ایران برخی موضوعات و سوالات مد نظر خود به ویژه در حوزه مالکیت زمین و تأمین زیرساخت و مشوق هایی که به سرمایه گذاران در این مناطق اعطاء می شود را مطرح که پاسخ های لازم از سوی مسئولان استان « فوجیان» به آنها ارائه شد.

با توجه به تجربیات و دانشی که طرف چینی با دیگر کشورها در این مسیر طی چند دهه کسب نموده؛ امید می رود فرصت بی بدیلی برای همکاری بین مناطق صنعتی استان « فوجیان» و مناطق آزاد وتجاری ایران در آینده نزدیک حاصل شود.

چین با ۲۵۰۰ منطقه خاص اعم از آزاد و ویژه اقتصادی، بیشترین مناطق محصور شده در دنیا را دارا است که به لحاظ کیفی این مناطق را محور توسعه خود قرار داده؛ در این میان استان « فوجیان» جزو پیشگامان مناطق آزاد در این کشور است که به لحاظ تجربه می تواند کمک شایانی در جهت ارتقاء سطح کمی و کیفی به مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران بکند.

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا