اخبار روز

حمله پهپادی مقاومت اسلامی به پایگاه تل بیدر آمریکا در شمال شرق سوریه؛ سبقت مقاومت از ترکیه!/گزارش اختصاصی

حمله پهپادی مقاومت اسلامی به پایگاه تل بیدر آمریکا در شمال شرق سوریه؛ سبقت مقاومت از ترکیه!/گزارش اختصاصی

– اخبار بین الملل –

به گزارش سایت عربی خبرگزاری برگزیده های ایران، این روزها «مقاومت اسلامی عراق» از محدوده کشور عراق فراتر رفته و پایگاه‌های مختلف آمریکا در منطقه را هدف قرار می‌دهد. به عبارت دقیق‌تر، شعاع عملیات‌های مقاومت اسلامی عراق از «بندر ایلات» در جنوبی‌ترین نقطه جنوبی‌ترین نقطه فلسطین اشغالی تا «پایگاه تل بیدر» در منتهی الیه شمال شرق سوریه را در برمی‌گیرد.

 

.

 

این حملات، تحقق وعده‌های مقاومت اسلامی عراق و گروه‌های مقاومت درمقابله با حضور اشغالگران آمریکایی در عراق و سوریه است. نیروهای مقاومت اسلامی عراق، پس از بمباران پایگاه استراتژیک «تل بیدر» به وسیله پهپادهای انتحاری خود، از ورود به مرحله جدید مبارزه با اشغالگران آمریکایی خبر دادند. آن‌ها ضمن تأکید بر این‌که حضور آمریکا در عراق و سوریه مصداق اشغالگری است و با آن مبارزه می‌کنند، اعلام کردند «با توجه به تشدید جنایات رژیم صهیونیستی در غزه» و «نقش آمریکا در تجاوز اشغالگران به غزه»، به پایگاه‌های آمریکایی حمله می‌کنند.

حمله پهپادی مقاومت اسلامی به پایگاه تل بیدر آمریکا در شمال شرق سوریه؛ سبقت مقاومت از ترکیه!/گزارش اختصاصی

استفاده از انواع پیشرفته پهپادهای انتحاری به این معناست که این مرحله برای نیروهای آمریکایی – چه در سوریه و چه در عراق – بسیار سخت خواهد بود و تلفات قابل توجهی به ارتش آمریکا وارد خواهد کرد. نکته قابل توجه، فاصله جغرافیایی بسیار زیاد پایگاه تل بیدر از مناطق تحت نفوذ مقاومت در سوریه و عراق است و همین نکته نشان می‌دهد اگر پهپادهای مقاومت به تل بیدر می‌رسد، پس هیچ‌یک از پایگاه‌های نظامی آمریکا در سراسر اراضی سوریه و عراق امنیت نخواهند داشت و از دسترس پهپادهای انتحاری مقاومت مصون نخواهند بود. لازم به ذکر است که بعد از پایگاه‌های «التنف» و «خراب الجیر»، «تل بیدر» یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های نظامی آمریکا در خاک سوریه است. دو پایگاه التنف و خراب الجیر نیز طی ۷۲ ساعت اخیر بیش از یک بار آماج حملات مقاومت قرار گرفته‌اند.

در همین راستا، «رضا الباشا» خبرنگار میدانی مشهور سوری می‌گوید: «نیروهای آمریکایی نسبت به پایگاه تل بیدر بسیار حساس هستند. به یاد داریم که حدود یک ماه پیش – با این‌که ترکیه یکی از متحدان آمریکا محسوب می‌شود- ، زمانی که هواپیماهای شناسایی ترکیه در آسمان منطقه‌ای نزدیک به این پایگاه پرواز می‌کردند، سامانه پدافند ضدهوایی آمریکا (مستقر در این پایگاه) این هواپیماها را سرنگون کردند. تل بیدر پایگاه بسیار مجهزی است.این پایگاه به ضد هوایی‌ها، پد بالگردها،و جنگنده های زرهی مجهز است. بنابراین این پایگاه مانند پایگاه “عین الاسد” در عراق، یک هدف استراتژیک محسوب می‌شود.»

تنها یک ساعت زمان برد؛ پاسخ سریع مقاومت به تجاوز آمریکا در شرق سوریه/گزارش اختصاصی
عبور رژیم صهیونیستی از خط قرمز؛ جبهه جولان همزمان با غزه و جنوب لبنان فعال می‌شود؟/گزارش اختصاصی

 

میزان و گستره عملیات علیه پایگاه‌های نظامی آمریکا در سوریه و عراق به مرحله بی‌سابقه‌ای رسیده است. «مقاومت اسلامی عراق» و «مقاومت مردمی سوریه» جبهه واحدی را تشکیل داده و با هم‌افزایی پایگاه‌های آمریکا و اسرائیل را هدف حملات خود قرار می‌دهند. آن‌ها اعلام کرده‌اند رویارویی با دشمن وارد مرحله تازه‌ای شده است؛ آن‌ هم در منطقه‌ای که در آستانه فوران آتشفشان است. حال این پرسش مطرح است که «در صورت ادامه تجاوزات اسرائیل به نوار غزه، منطقه غرب آسیا در انتظار جنگی همه‌جانبه و فراتر از مرزهای سرزمین‌های اشغالی خواهد بود؟»

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا